Grupa krwi AB

Krótka Historia – Grupa Krwi AB

Grupa ta jest najmłodszą (powstała ok. 1000 lat temu), a zarazem najrzadziej występującą grupą krwi (tylko ok. 5% populacji posiada grupę AB). Jest ona krzyżówką ludzi Kaukazu, posiadających grupę A z ludami mieszkających na terenie Mongolii, gdzie panowała grupa B. W trakcie najazdów hord z Azji na upadające wtedy cywilizacje Egiptu, Grecji i Rzymu krew, tak jak kultury Wschodu, Europy i Afryki wymieszały się.

Jaka jest Grupa Krwi AB?

Tym oto sposobem mamy dzisiaj niebywale eklektyczną grupę krwi. Mocną stroną organizmu AB jest silny układ odpornościowy posiadający zdolność do produkcji przeciwciał walczących z infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi. Dzięki temu, są to osoby rzadko zapadające na różnego typu alergie i schorzenia wywoływane przez własne antyciała – artretyzm, zapalenia wielorakiego rodzaju. Ich reakcje na infekcje są jednak bardzo gwałtowne, często przesadzone, co jest cechą wspólną z grupą 0. Podobnie do osób grupą B, ludzie z krwią AB są bardzo wytrzymali pod względem fizycznym, nie mają problemów z przemianą materii, dlatego też ich dieta powinna być bardzo zróżnicowana.

Dieta dla Grupy Krwi AB

Większość z nich winna uważać na mięso, aby nie było zbyt tłuste. Po przodku z grupy koczowniczej nasi „mieszańcy” mogą sobie pozwolić na spożywanie przetworów mlecznych w ilościach większych niż reszta społeczeństwa. Ryby są również wskazane. Warto zaznaczyć, iż większość potraw nieodpowiednich dla grupy A i B będzie równie nieodpowiednie dla grupy AB. Mogą okazać się nawet szkodliwe, mowa tu na przykład o czerwonym mięsie, pszenicy i kukurydzy. Powodem, dla którego powinni oni unikać czerwonego mięsa jest niski poziom kwasów żołądkowych (poniżej 0,5%), a co za tym idzie – mięso magazynowane będzie w postaci tłuszczu, co z kolei obciąży wątrobę, w szczególności woreczek żółciowy, wywołując, kamicę czy niewydolność. Wskazane jest natomiast spożywanie mięsa w małych porcjach z dodatkiem dużej ilości warzyw. Co ciekawe, istnieją produkty spożywcze nieodpowiednie ani dla grupa A, ani dla grupy B, jednak stworzone dla grupy AB (np. pomidory). Jeśli chodzi o wysiłek fizyczny, są to osoby z wrodzoną kondycją i zdolnościami organizmu do wyczerpujących ćwiczeń. Ponadto, bardzo lubią obcować z naturą w czasie wykonywania owych ćwiczeń. Dla nich idealne mogą okazać się górskie wędrówki, spacery, jogging, jazda na rowerze lub rolkach, aerobik, stretching, a także ćwiczący wytrzymałość mięśni pilates. Wskazany jest także taniec, jazda na łyżwach. Osoby z grupą AB mają duży wybór spośród dyscyplin sportowych.

więcej informacji znajdziesz na: http://www.grupykrwi.com/grupa-krwi-ab/dieta-dla-grupy-krwi-ab.html

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz