Koenzym Q10 a zawał serca

Koenzym Q10 a zawał serca

W dobie szaleństwa pogoni za karierą i maksymalnego skracania czasu na rzeczy nieprzynoszące dochodu ludzie źle jedzą, stresują się co wywołuje wiele chorób i powikłań. Zawał serca jest jednym z takich sytuacji gdzie nie wiem kiedy, jak i gdzie może to nastąpić a konsekwencja są uszkodzenia narządów lub śmierć. Dzieje się to w skutek zwapnienia tętnic i ich zatkania a efektem jest chwilowe lub całkowite niedotlenienie serca. Jeżeli mamy do czynienia z bardzo dużym obszarem tkanki dotkniętej martwicą to następuje zgon. W przypadku gdy jest to bardzo mały obszar zawal przechodzi niezauważalny a ludzie często się dowiadują o tym że mieli zawał przy badaniu EKG bo wtedy widać coś w rodzaju blizny na sercu.

Niebezpieczeństwo zawału zwiększa się przy:
•    Wrodzonych wadach genetycznych
•    Po przebyciu reumatycznych chorób serca
•     zwapnieniu tętnic
•    Nadciśnieniu tętniczym
•    Ogromnej nadwadze

Jak każda choroba i zawał serca ma pewne objawy dzięki którym może na czas zareagować a są to:
•    Nagły kujący ból utrzymujący się od 2 minut
•    Promienisty ból rozchodzący się na inne obszary ciała niż klatka piersiowa
•    Duszności
•    Nadmierne pocenie się
•    Odrętwienie
•    Mdłości
•    Uczucie pełni
•    Ucisk w klatce piersiowej
•    Omdlenia

Są to objawy dość uniwersalne dlatego nie należy zakładać z góry że to zawał ale pamiętajmy ZAWSZE PRZY TAKICH DOLEGLIWOŚCIACH WEZWIJ LEKARZA (jeśli jesteś w grupie ryzyka lub gdy już miałeś podobne sytuacje).
Zawał serca jak większość chorób nawet po wyleczeniu zostawia po sobie ślad. Nawet gdy obumarła tkanka znowu zostanie zaopatrywana w krew to wpływ świeżego tlenu powoduje niebezpieczne reakcje biochemiczne nazywane często zespołem uszkodzeń spowodowanych refuzją. W wyniku np. usunięcia skrzepu czy w ogóle przywrócenia przepływu w tkankach przez dłuższy okres czasu niedotlenianych czy to poprzez zabieg chirurgiczny czy leczenie farmakologiczne powoduje gorszą pracę serca czy zaburzenia rytmu.
Jak zwykle jedna z podstawowych przyczyn jest atak wolnych rodników w wyniku kontaktów tlenu z tkanką ponownie „uruchomioną”. W wyniku ich działania związki tłuszczowo-fosforowe tak zwane fosfolipidy ulegają uszkodzeniu a są one podstawą budulca błon komórkowych, kanałów jonowych oraz połączeń międzykomórkowych. Im więcej wolnych rodników tym większe sieją spustoszenie. W wyniku tak powstałych uszkodzeń np. zbyt dużo wapnia wędruje do mięśni a dzięki temu powstaje zaburzenie pozyskiwania energii. W przypadku ponownego uruchomienia obszarów uszkodzonych, krew wypłukuje z nich trucizny które się nagromadziły co może ostatecznie doprowadzić do rozpuszczenia komórek przy czym część enzymów zostaje wypłukana do krwi i to właśnie na tej podstawie lekarz może stwierdzić że tkanka uległa zanikowi.
W skutek ponownego uruchomienia pewnych obszarów jak już wyżej było omówione tworzy się masa nowych wolnych rodników. Jeśli organizm jest dobrze zaopatrzony w najważniejsze przeciwutleniacze jak witamina E a przede wszystkich koenzym Q10 to szkody wywołane mogą zostać ograniczone nawet do minimum. Wiemy też że koenzym może zapewnić kompleksową ochronę i funkcjonalność przy zabiegach ratujących życie polegających na wszczepieniu bajpasów.

Profilaktyka?!

U osób stosujących profilaktyczną suplementacje stwierdzono po zabiegach operacyjnych szybszy powrót równowagi w organizmie i stres o łagodniejszym przebiegu. Taka suplementacja zapobiega wyczerpaniu ale ponadto zapewnia zapełnienie rezerwy w konsekwencji szkodzi przed szkodom oksydacyjnym,.

Zastrzyk z Koenzymu Q10?!

„w studium przeprowadzonym przed Sunamoriego  innych japońskich naukowców 60 spośród 78 pacjentów, którzy mieli poddać się operacji pomostowania naczyń na dwie godziny przed rozpoczęciem zabiegu wstrzyknięto po 5mg koenzymu Q10 na 1 kg masy ciała. Efektem było że u pacjentów zanotowano mniejsze ryzyko pooperacyjnej niewydolności lewej komory serca która może prowadzić do zastojów krwi w krążeniu płucnym.”

100% NATURALNE SUPLEMENTY DIETY, NAJWYŻSZEJ KLASY ZNAJDZIESZ NA

www.sklepzdrowia.org

naturalny koenzym q10witamina c 100mg

www.witaminy-mineraly.pl
www.zdrowe-odzywianie.info.pl
www.annaszubert.pl
www.sklepzdrowia.org

www.grzybica.org
www.luteina.org
www.nopal.pl

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz