Korzyści z suplementacji kwasów ALA i LA

KORZYŚCI SUPLEMENTACJI „ALA I LA”.

Niezbędne kwasy tłuszczowe, jak sama nazwa wskazuje, są to tłuszcze, których nasz organizm potrzebuje, aby pozostać zdrowym, natomiast nie potrafi sam ich wyprodukować, toteż należy je uzupełniać poprzez spożywanie pokarmów, w którym dane tłuszcze się znajdują. Występowanie niedoboru tych tłuszczów może prowadzić do różnych schorzeń, więc są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bardzo ważnymi tłuszczami, które należy regularnie dostarczać organizmowi, są wielonienasycone kwasy tłuszczowe. Wśród nich wyróżnia się kwas linolowy (LA) oraz kwas alfalinolenowy (ALA).

Pierwszy z nich, kwas linolowy, pochodzi z rodziny kwasów omega-6, natomiast kwas alfalinolenowy reprezentuje grupę omega-3. Oba z wymienionych kwasów są bardzo potrzebne organizmowi, mianowicie omega-3 zapobiega nowotworom, natomiast omega-6 zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału. Kwasy linolowy i alfa linolenowy są pewnego rodzaju budulcem komórek, jednak co jakiś czas ulegają zużyciu, w związku z czym muszą być regularnie odnawiane.

Dlaczego promuje się suplementację kwasów ALA i LA? Przynosi ona bowiem multum korzyści dla ludzkiego organizmu.

  • Po pierwsze, chroni przed nowotworem, a także jest stosowana do jego leczenia.
  • Po drugie, zwiększa odporność organizmu, jego witalność i – jak wszystkie tłuszcze – powoduje wzrost energii.
  •  Ponadto, suplementacja „ALA i LA” skutecznie zapobiega osteoporozie, czyli osłabieniu układu kostnego.

Co ważne, między innymi dla cukrzyków, spożywanie kwasów ALA i LA zmniejsza apetyt na słodkie oraz wpływa na dłuższe uczucie sytości. Istotną kwestią jest również pozytywny wpływ na cholesterol w organizmie, mianowicie zwiększają stężenie tak zwanego „dobrego” cholesterolu, jednocześnie zmniejszając stężenie „złego”. Dzięki suplementacji „ALA i LA” poprawia się funkcjonalność hormonów płciowych, w zależności od płci – męskich lub żeńskich. Powinno stosować się ją również podczas ciąży, ponieważ łagodzi ją. Suplementacja kwasów ALA i LA jest dobra także dla dzieci, gdyż polepsza pracę mózgu oraz pomaga w koncentracji. Dodatkowo, poprawia wygląd, zapobiega stanom zapalnym, przeciwdziała cukrzycy i wiele, wiele innych.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz