Problemy z orgazmem?!

Trudności z osiągnięciem orgazmu

Najgorszą przeszkodą w osiągnięciu orgazmu jest dążenie do niego. Przyczyną tego zjawiska są często nierealistyczne oczekiwania. Wiele kobiet nie wie, jakie reakcje występują w czasie orgazmu, ale uważają, że same z siebie powinny to wiedzieć, bo przecież seks to tylko zwierzęcy instynkt, którego nie trzeba się uczyć. W związku z tym kobiety po prostu czekają, aż stanie się „coś” i, że „uda się” bez jej żadnego udziału.

Książki i filmy spowodowały, że powstał pewien wzorzec, do którego teraz dąży każdy dorastający człowiek. Kobiety starają się odkryć co to znaczy „być dobrą w łóżku”, mężczyźni natomiast próbują ogrywać zawsze gotowego do seksu giganta potencji.  W takim klimacie bardzo łatwo o niepowodzenie, które może wyzwolić fatalne w skutkach błędne koło. Lękliwe napięcie przed przystąpieniem do stosunku płciowego z góry wyklucza osiągnięcie zadowolenia i szczytowania.

Z seksualnego punktu widzenia, u mężczyzny chodzi o to, aby uzyskał on erekcję członka i aby ta odpowiednio długo się utrzymała. Jeśli taka zdolność istnieje, to w końcu na pewno dojdzie do orgazmu. U wielu kobiet trudności z osiągnięciem orgazmu wiążą się z mało radosnym podejściem do własnej seksualności. Jeśli seksualność przedstawiano im, jako coś „brudnego”, coś czego „porządne dziewczyny nie robią” to powstało w nich fałszywe podejście do seksu.

W związku partnerskim charakteryzującym się wrażliwością i oddaniem, można stopniowo zlikwidować takie uprzedzenia, budując w zamian pożądanie. Pierwszym krokiem jest pozytywne nastawienie do własnego ciała i własnej rozkoszy. Należy najpierw oswoić się z samym sobą. Po fazie obserwowania i wczuwania się w siebie, ważnym krokiem jest wejście w fazę dotykania się. Przy tej okazji kobieta może odkryć, jakie dotknięcia sprawiają jej największa rozkosz.

Polecane suplementy…

Add Comment