Oczyszczanie poprzez chelatację

Chelatowanie – czy to kolejne modne słowo?!

Chelatowanie to proces w którym mineralne związki poddane odpowiednim procesom biochemicznym przekształcane są w chemiczne związki organiczne co sprawia, że są lepiej przyswajalne przez organizm a w przypadku ich nadmiaru (np gdy przedawkujemy suplement czy zioła) organizm z łatwością może taki składnik aktywny związać i usunąć jego nadmiar. Większość składników odżywczych (aktywnych) pozyskiwanych przez nas czy to z pożywienia czy  z ziołowych specyfików po wprowadzeniu do organizmu nie jest w formie chelatowej i muszą zostać poddane obróce co niestety doprowadza aż w 60 % do ich utraty lub najprościej wydaleniu.

Nikt nie zdaje sobie sprawy z tego że jedynie jakiś ułamek tego co dobre przyswajamy dlatego najlepiej stosować odpowiednią do trybu życia dietę oraz przyjmować naturalne suplementy diety ze składnikami w formie chelatowej bo to właśnie wtedy wchłanianie jest 3-10 razy większe.

Oczyszczanie przez chelatację polega na niczym innym jak stosowaniu odpowiednich suplementów diety właśnie w chelatowych formach które mają działanie silnie alkalizujące (odkwaszające). W wyniku alkalizacji zmniejsza się zakwaszenie organizmu poprzez wydalania toksyn i zbędnych produktów metabolicznych. Najpopularniejsze i najskuteczniejsze  o takim działaniu są Algi morskie od prawieków stosowane w medycynie naturalnej. Silnie wspomagają odkwaszanie i usuwanie pokładów metali ciężki z organizmu o których odpowiednią zawartość dbamy na co dzień egzystując w zanieczyszczonym środowisku.

Polecane suplementy w kuracji:

  • Spirulina Chlorella Plus – pierwszego dnia stosujemy 2 tabletki na 1/2h przed posiłkiem, w kolejne dni 3 tabletki dziennie na 1/2h przed głównymi posiłkami -> popijamy dużą ilością płynów
  • Spirulina Max – pierwszy dzień 2 tabletki na 1/2h przed posiłkiem, kolejne dni 4 tabletki dziennie na 1/2h przed posiłkiem
  • Ocean21 – 2 miarki 1-2 dziennie, wypijamy min. 2l wody w ciągu dnia

 

Add Comment