Cukrzyca…czy to również łóżkowy problem?!

Cukrzyca zwiększa ryzyko wystąpienia problemów ze wzwodem o ponad 40%, jednak nie oznacza to, że w ogóle nie będziesz mógł prowadzić pełnego, satysfakcjonującego życia seksualnego. Ponieważ w przebiegu cukrzycy ulegają zniszczeniu zarówno naczynia krwionośne jak i nerwy, należy się spodziewać pewnych trudności. Najistotniejszą sprawą jest dobra kontrola stężenia cukru- utrzymywanie prawidłowej glikemii zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia problemów seksualnych. Wielu diabetyków, zarówno kobiet, jak i mężczyzn prowadzi całkiem normalne życie seksualne. Pamiętaj, że cukrzyca nie jest przeciwwskazaniem do leczenia impotencji!

Większość ludzi zastanawia się nad potencjalnymi komplikacjami i ograniczeniami, jakie niesie za sobą cukrzyca. Wielu mężczyzn ma przede wszystkim obawy dotyczące ich potencji. U niektórych mężczyzn rzeczywiście pojawiają się problemy z potencją na skutek niedostatecznego zaopatrzenia penisa w krew i zaburzeń kontroli nerwowej. Jednak objawy te rozwijają się bardzo powoli i można się przed nimi uchronić. Warunkiem jest dobra kontrola stężenia glukozy we krwi.

Seks, podobnie jak każda inna forma aktywności fizycznej, powoduje spadek stężenia cukru we krwi i może doprowadzić do zagrażającej życiu hipoglikemii. W momencie kiedy pojawiają się objawy początkowe, skuteczne jest typowe leczenie- należy po prostu zjeść coś słodkiego. Warto mieć w związku z tym coś słodkiego zawsze pod ręką, np. na nocnym stoliku. Najlepiej sprawdzić sobie stężenie cukru we krwi przed planowanym seksem- szczególnie ważne jest to wtedy, gdy piłeś alkohol. Jak wiadomo alkohol obniża stężenie cukru.

 

Add Comment