Biochemia urody

Czyli jak odkryć sekret piękna ?!

Ze zjawiskiem kultu ciała spotykamy się powszechnie. Obecnie piękno coraz częściej równoznaczne jest z atrakcyjnością. Udowodniono, że uroda ma znaczenie nie tylko w życiu prywatnym, ale również w karierze zawodowej. Pracodawcy chętniej proponują pracę osobie ładnej, która pewna swojej urody, częściej się uśmiecha i lepiej potrafi nawiązać nowe kontakty.

Jednocześnie statystyki wykazują, że dramatycznie rośnie w nas niezadowolenie z własnego wyglądu. Według wyników badań, większość z nas pragnie coś zmienić w swoim wyglądzie zewnętrznym ! Aż 82% Polek interesuje się metodami pozwalającymi na korektę urody i zachowanie młodego wyglądu. W swoich twarzach chciałby przede wszystkim zmienić wygląd i kondycję skóry. Stan skóry – jej zabarwienie, „ucieplenie”, nawilżenie, natłuszczenie czy obecność ewentualnych zmian skórnych pozwalają często na ocenę ogólnego zdrowia. Starzeje się cały organizm, lecz oznaki tego procesu są szczególnie zauważalne na skórze – trudne do ukrycia, niejednokrotnie boleśnie obniżają jakość życia.

Zdrowa i piękna skóra to efekt świadomego podejścia do pielęgnacji, które polega nie tylko na stosowaniu specjalnych kosmetyków i rozważnym korzystaniu z kąpieli słonecznych, ale również na odpowiednio zbilansowanej diecie i właściwej podaży płynów. W ten sposób zostaje wzmocniona naturalna bariera ochronna skóry, hamująca procesy starzenia i zabezpieczająca przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

Najnowszym hitem kosmetologii są tzw. „doustne kosmetyki”, które regularnie stosowane zapewniają zdrowy wygląd skóry, a przy okazji dostarczają organizmowi odpowiednią ilość niezbędnych witamin i składników mineralnych.