Leczenie: Natryski

Woda stanowi naturalne środowisko człowieka. Dziecko zanim przyjdzie na świat przebywa około dziewięć miesięcy właśnie w wodnym otoczeniu. Woda uspakaja i działa kojąco. Psychiatrzy dopatrują się wpływu wody na ogólną sprawność umysłu człowieka. Nie bez powodu wiele gabinetów kosmetycznych oferuje swoim klientom właśnie zabiegi wodne, między innymi natryski.

Natryskiem nazywamy rodzaj zabiegu o właściwościach wodoleczniczych, gdzie główną rolę odgrywa ciśnienie oraz temperatura strumieni wody. Wyróżniamy szeroki wachlarz rodzajów natrysków, m.in. zimne, ciepłe, o ciśnieniu niskim, średnim lub wysokim.

Komu przydadzą się tego rodzaju zabiegi? Na pewno osobom z dolegliwościami przemęczenia psychicznego, a także w leczeniu chorób dróg oddechowych, nerwobóli, nerwic, jak i zaburzeń ukrwienia obwodowego. Jednakże niewydolność krążenia, padaczka, nadciśnienie czy choroba wieńcowa stanowi istotne przeciwwskazanie na korzystanie z natrysków jako sposobu leczenia. Najbardziej intensywne, co do sposobu ich wykonywania są bicze szkockie. Błyskawiczne zmiany temperatury od zimna do gorąca bardzo silnie oddziałują na krążenie krwi w organizmie. Pozytywnie wpływają na pracę serca, wykazują właściwości regenerujące organizm, a także hartują ciało przed chorobami.

Zabieg rozpoczyna się ciepłym strumieniem o temperaturze oko 40 stopni Celsjusza i trwa około 30 sekund, potem następuje zimny natrysk wodą o temperaturze około 16 stopni i trwa krócej, bo około 15 sekund. Jest co prawda dość radykalny, jednakże bardzo skuteczny i powszechnie stosowany na całym świecie. Jednakże nawet codzienne kąpiele pod prysznicem mogą być namiastką tych profesjonalnie wykonywanych w salonach SPA czy innych gabinetach kosmetycznych. Naprzemienne natryski łagodzą bóle, wzmacniają odporność organizmu, ujędrniają skórę i zwalczają uczucie zmęczenia. Wiele gabinetów kosmetycznych posiada urządzenia, umożliwiające zamienianie zwykłej wody w wodę zjonizowaną. Dzieje się to za sprawą wykorzystanie technik jonizacyjnych. Woda poddana jonizacji umożliwia pozbycie się szkodliwych toksyn z organizmu oraz metali ciężkich.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz