Pięć suplementów które ratują skórę

rozmiar czcionki:AAA

Pięć suplementów, które ratują skórę latem

06.07.10 07:00
fot. Shutterstockfot. Shutterstock

Oto garść informacji (i tabletek), które przygotują twoją skórę zarówno na pozytywne, jak i negatywne skutki działania słońca. Opalanie nie musi być tak złe, jak się wszystkim wydaje.

Koenzym Q10
Jak działa: Zażywany miesiąc przed wakacjami będzie chronił komórki skóry przed utlenianiem się i mobilizował je do samoregeneracji. Jedna tabletka dziennie wystarczy. Najlepiej brać ją rano – dodaje energii, działając jak poranne espresso. Nie tylko skóra, ty też zyskasz więcej mocy.

Olej arganowy
Jak działa: Pamiętaj o nim, gdy przesadzisz ze słońcem. Dzięki kwasom tłuszczowym i sterolom działa na skórę wygładzająco i regenerująco. Przynosi też ulgę skórze po słońcu (szukaj go np. w kosmetycznych tabletkach Galenic Argane).

Tanina
Jak działa: Wpisz ją na listę swojego must have, jeśli boisz się słonecznych przebarwień. Tanina (zawarta np. w agreście indyjskim) to silny antyutleniacz, który hamuje ich powstawanie. Znajdziesz ją w Innēov Intensywna Opalenizna Antiox.

Lactobacillius
Jak działa: Probiotyki wzmacniają system obronny skóry i zwiększają jej tolerancję (zwłaszcza jasnej!) na działanie słańca. Jedna kapsułka Innēov Wrażliwość Na Słońce zawiera aż 500 dawek!

Tran
Jak działa: Zawarte w nim kwasy tłuszczowe Omega-3 wzmacniają naturalną barierę ochronną naskórka. Wzmocniona nie wypuszcza tak łatwo wody od wewnątrz, dzięki czemu nie grozi ci przesuszenie skóry. Tran zmniejsza też ryzyko podrażnień i alergii słonecznych!

źródło: kobieta.pl

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz