Chromoterapia – leczenie światłem

Rola kolorów w leczeniu

Gdy patrzymy na świat przez różowe okulary – mamy na myśli bycie radosnym i szczęśliwym. Z kolei, gdy widzimy wszystko w czarnych barwach oznacza to, że jesteśmy pesymistycznie nastawieni do życia, często smutni i pozbawieni energii.

Jak więc widać, kolory już od dawna są nierozerwalnie związane ze stanem ogólnym człowieka. Bardzo mocno oddziałują na układ energetyczny i na psychikę. Mogą uspakajać albo pobudzać. Współgrają z naszym temperamentem. Dlatego kolory odgrywają istotne znaczenie w leczeniu wielu dolegliwości. Stąd coraz częściej mówi się o chromoterapii. Jest to nic innego jak leczenie kolorami. W tym celu można stosować różne metody terapeutyczne, między innymi to:
– naświetlanie promieniami słonecznymi napełnionych butelek we wszystkich kolorach,
– stosowanie wielokolorowych szklanych płytek,
– terapia spolaryzowanymi kolorami, wachlarzami zapachowymi,
– kąpiele wodne nasycone olejkami aromatycznymi i kolorowymi solami kąpielowymi,
– terapia tęczowa – czyli kuracja spolaryzowaną kolorową wodą, jak również terapia lampą, gdzie zażywa się kąpieli wodnych z kolorowymi lampami podwodnymi.

Coraz częściej spotyka się przypadki, gdzie chromoterapia przenika do szeroko pojętej kosmetologii, czyli do salonów odnowy biologicznej czy instytutów SPA. Jednakże istotny jest dobór odpowiedniego koloru. Tylko właściwa dobrana barwa może pozytywnie wpłynąć na psychikę i stan emocjonalny przywracając harmonię o równowagę w organizmie człowieka.

Specjaliści w zakresie chromoterapii wyznają wiele sposobów leczenie kolorami. Jedni uważają, że lecznictwo powinno odbywać się dwiema grupami barw: ciepłą i zimną. Inni natomiast są zdania, że siedemnastostopniowa skala barw stanowi źródło wyjścia w terapii. Z kolei grupa osób wyznaje zasadę, że kolor czerwony i niebieski jest zasadniczy, a żółty jedynie pośredniczy między nimi.

Kąpiel wodna w kolorowej wodzie nie tylko zrelaksuje i odpręży nasze ciało, ale jeszcze w dodatku pomoże złagodzić wiele dolegliwości, z którymi na co dzień boryka się współczesny człowiek.

Poznaj rodzaje kolorów i ich dobroczynne działanie (kliknij)

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz