Dlaczego chorujemy i starzejemy się?!

Wszelkiego rodzaju choroby i przedwczesne starzenie się  naszego organizmu jest spowodowane dysharmonią i zaburzeniami w organizmie. Mogą one mieć różne podłoże. Dysharmonia ta może zatem dotyczyć np. energii, gospodarki kwasowo- zasadowej, wodno-tlenowej,  magnezowo-wapniowej, witamin, soli mineralnych i wielu innych. Jeśli chodzi o zaburzenia energii to wiadomo, iż każdy człowiek posiada niewidzialne prądy oraz bioenergię. Poprzez przebywanie w „złych miejscach” można doprowadzić do problemów zdrowotnych. Większy wpływ na nasze zdrowie odnotowuje się w przypadku tego czym się żywimy. Należy zdać sobie sprawę z tego, że wszystko ma początek w komórkach tworzących cały organizm człowieka . Te odżywiane są przecież z zewnątrz. Odpowiednio  zbilansowana, codzienna dieta zawierająca odpowiednie składniki i wartości odżywcze ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Tak np. równowaga kwasowo-zasadowa powinna prawidłowo wynosić 1:1. Współcześni ludzie odżywiają się nieprawidłowo, przez co stosunek ten jest zachwiany.

Kwasowość organizmu wynosi 80% do zaledwie 20% odczynu zasadowego.

Wysoka kwasowość organizmu powodują odrzucanie przez organizm witamin i soli mineralnych. Kwaśne środowisko to przyczyna licznych chorób. Zaburzona gospodarka wodna wiąże się z dysharmonią tlenową. Im bardziej organizm jest niedotleniony, tym bardziej jest odwodniony. Młody organizm to ponad 80% wody. Im starszy tym ma jej mniej.

Kiedy poziom wody spada do 55%, to pojawiają się problemy. Woda w organizmie jest potrzebna m.in. do rozpuszczania i wydalania z ciała trujących i szkodliwych substancji.

Z kolei zaburzona gospodarka wapniowo-magnezowo także powoduje poważne problemy zdrowotne. Stały bark żelaza i magnezu jest ze sobą ściśle powiązany. Brak magnezu przekraczając daną granicę, powoduje z kolei, że wapń usuwa jeszcze dodatkowo magnez z organizmu. Stąd zjawisko –zażywania magnezu w tabletkach, a jego poziom nie zmienia się.

Zachwianie równowagi  zdrowotnej także powoduje brak odpowiednich soli i witamin, które są wyrzucane na skutek zakwaszenia. Ponadto także stan układu pokarmowego (żołądek z jelitami), czyli jego flora bakteryjna wpływa na odporność organizmu człowieka. Jeśli niekorzystne pasożyty i bakterie, zwiększą swoją przewagę nad pożytecznymi wówczas dochodzi do różnego rodzaju zaburzeń i chorób.  Podsumowując należy doładowywać dawki tlenu i właściwej wody, dobrze się odżywiać, uzupełniać organizm w witaminy i sole mineralne, ćwiczyć i wiele innych, aby funkcjonował on sprawnie przez wiele długich lat.

Add Comment