Co to jest zdrowy styl zycia?!

Z różnych stron ciągle słyszymy o „zdrowym stylu lub trybie życia”. Ma się wrażenie, że jest ona ostatnimi czasy bardzo modny. A co tam właściwie się na niego składa? Jest to parę podstawowych zasad, których powinno się przestrzegać. Po pierwsze dieta, po drugie aktywność fizyczna, po trzecie unikanie czynników szkodliwych  dla naszego zdrowia.

Prowadzenie zdrowego trybu życia uchroni nas przede niektórymi chorobami czy schorzeniami oraz zmniejszy ryzyko pojawianie się jeszcze innych, poważniejszych chorób.

Jeśli chodzi o dietę to zwracajmy uwagę na to co na co dzień jemy. Unikajmy przede wszystkim „śmieciowego jedzenia”, tłustych potraw i  produktów bogatych w wszelkiego rodzaju ulepszacze, polepszacze, konserwanty. Aby je wyeliminować zacznijmy czytać etykiety produktów, jakie kupujemy. To co spożywamy ma wpływ na stan naszego samopoczucia oraz wygląd zewnętrzny. Dieta musi być koniecznie lekkostrawna. W tym celu wzbogaćmy ją o warzywa lub owoce.  Kondycja całego organizmu zależy także od jego nawodnienia. Prawidłowy poziom  wody w organizmie wynosi 80%. Ma ona m.in. wpływ na usuwanie z organizmu ubocznych produktów przemiany materii, czyli toksyn i kwasów. Zakwaszony organizm zaczyna chorować i borykać się z innymi problemami. Dlatego tak istotne jest spożywanie odpowiedniej ilości wody na co dzień (minimum 1,5 l na dzień).

Zdrowy tryb życia to także aktywność fizyczna.  Ruch znacząco przełoży się na ogólną poprawę naszej kondycji, co przyniesie dobre samopoczucie i polepszony wygląd zewnętrzny. Nie musi to być od razu sport wyczynowy, ale np. bieganie, jazda na rowerze, fitness i wiele innych. Zdrowy tryb życia nazywana jest popularnie „inwestycją długoterminową”. Znaczy to, że poświecenie jakie włożymy w prowadzenie takie trybu, odwdzięczy nam się długim zdrowiem i życiem.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz