Koenzym Q10 a nowotwory

Koenzym Q10 a nowotwory

Co czwarta osoba umiera z powodu zmian nowotworowych. Z biegiem czasu osoby umierające na raka są coraz młodsze co jest przerażające. Nigdy nie jest tak  że to Ciebie nie dotyczy!!! Istnieje wiele rodzajów raka, różnią się budową, miejscem, objawami i wieloma innymi cechami charakterystycznymi dlatego nie wynaleziono złotego środka na raka. Przyczyny nowotworu mogą być tak różne i często tak błahe że zwykle za późno się o tym dowiadujemy i albo nie mamy już szans albo droga po zdrowie będzie bardzo ciężka. Choroby nowotworowe są już okrzyknięte cywilizacyjnymi. Prawda jest taka że każdy z nas ma w sobie komórki rakowe a tylko od nas zależy czy zostaną one aktywowane. Czynniki rakotwórcze mogą w obrębie tej samej tkanki wygenerować różne guzy. Stad fakt że każdy przypadek należy rozpatrywać inaczej, indywidualnie.

Jak powstają choroby nowotworowe?!

 • Bardzo dużym obciążeniem jest dieta uboga w podstawowe przeciwutleniacze takie jak, selen, witamina C i E, koenzym Q10, luteina i beta-karoten, nienasycone tłuszcze.
 • Wirusy rakotwórcze
 • Czynniki fizyczne: twarde promienie radioaktywne lub poparzenia wywołane ekspozycją na promieniowanie UV
 • Czynniki chemiczne: metale ciężkie, detergenty, pestycydy, i inne
 • Substancje ko-kancerogenne same są nieszkodliwe ale w połączeniu z czynnikami kancerogennymi są nawet zabójcze (leki i środki owadobójcze, olejek krotonowy, benzypreny, azbest, wykładziny z PCV, tytoń, nitrozo aminy, aflatoksyny).
 • Wszystko co osłabia obronę immunologiczną: stres, narkotyki, alkohol, obciążenia psychiczne.
 • Dziedziczenie. Jeśli wśród członków rodziny zdarzały lub zdarzają się przypadki nowotworowe , powinieneś przynajmniej unikać narażenia na czynniki rakotwórcze.

Co się dzieje w organizmie…

Komórka rakowa bez względu na przyczynę jest komórką która cofnęła się do embrionalnego stanu. Złośliwe nowotwory stanowią zaburzenia wzrostu komórek. Zachowuje się jak komórka płodu a cecha główna jest możliwość szybkiego i wielokrotnego podziału. Normalne zdrowe komórki znajdują się we wzajemnym kontakcie a gdy rosną przestają w momencie napotkania jakiejś innej, sąsiedniej komórki. W przypadku komórek zmienionych hamowanie wzrostu nie następuje. Komórki rakowe nie komunikują się z sąsiednimi komórkami a co za tym idzie wzrastają w sąsiadujące komórki niszcząc je. Ponieważ koenzym Q10 jest odpowiedzialny za stabilizacje błon komórkowych stwierdza się że ma pozytywny wpływ na hamowanie rozrostu komórek rakowych ale pamiętajmy, że koenzym Q10 nie wyleczy raka ale jest dobry przy wspomaganiu właściwej terapii. Zawsze skonsultuj jego suplementację z lekarzem. Co czwarty człowiek umiera z powodu raka z czego przynajmniej połowa ginie w wyniku nieprawidłowego dożywiania. Niektóre komórki nowotworowe wędrują do krwi gdzie razem z nią przenoszą się do innych narządów gdzie tworzą nowe kolonie i są to nam powszechnie znane „przerzuty”. Niestety taka forma jest oznaką guza złośliwego. Jeśli nie podejmiemy jakichś kroków komórki rakowe rozprzestrzenią się po całym organizmie niszcząc go jak tylko mogą zużywając przy tym całą energie i większość koenzymu Q10. Kobiety głównie umierają na raka piersi 18% i 9 % na raka płuc i oskrzeli a u mężczyzn 26% umiera z powodu raka płuc i oskrzeli.

Jak zapobiegać?!

Każda osoba a przede wszystkim ta co należy do grupy podniesionego ryzyka powinna zawczasu zająć się profilaktyką:

 • Zmień warunki życia tzn postaraj się ograniczyć stres i poszukaj w życiu zajęcia które dają Ci radość
 • Odstaw alkohol, papierosy i inne szkodliwe używki
 • Zmień dietę na jak najbardziej bogatą w witaminy, minerały i przeciwutleniaczy
 • Przyjmuj dostateczną ilość przeciwutleniaczy takich jak:

o Witamina C

o   Witamina E

o   Koenzym Q10 -> 10mg, 20mg, 30mg

o   Selen

o   Beta karoten

o   Witamina A

o witaminy łagodzące objawy stresu

Profilaktyka

Pamiętajmy że zawsze aby zapobiegać należy stosować profilaktykę. Pozytywny efekt  jest mało spektakularny. Niestety większość ludzi o tym zapomina i dopiero jak już jest choroba zaawansowana zaczynają o tym Myślec choć często już jest za późno. Jeśli należysz do grupy ryzyka zacznij suplementacje już teraz w połączeniu z dieta bo profilaktyka tylko na długo przed zmianami ma sens. Jeżeli przez wiele lat lekceważysz objawy i sygnały swojego organizmu doprowadzisz do sytuacji gdzie wykończysz swój organizm.

Koenzym Q10 wzmacnia naturalne siły obronne organizmu i wiemy już że jego poziom drastycznie spada. Poziom koenzymu u osób chorych na raka jest mniej więcej na poziomie 0,45 a więc o połowę niższy niż u osób zdrowych. Im mniej go w organizmie tym mniejsze mamy szanse na dożycie późnego wieku.

Koenzym Q10 nasila pracę układu immunologicznego i wykonuje wartościowe usługi dla obrony wewnątrzkomórkowej. Wszędzie tam gdzie organizm potrzebuje walczyć z nadmiarem wolnych rodników jest uwalniany koenzym Q10. Niestety nie zawsze koenzym Q10 jest w stanie załagodzić objawy nowotworu gdyż obecnie mamy ogromną różnorodność nowotworów.

100% naturalne suplementy diety firmy CaliVita znajdziesz na :

www.sklepzdrowia.org


Terapia

Jeśli guz osiągnie określoną wielkość  organizm przy pomocy układu immunologicznego nie jest w wstanie sam usunąć go z ustroju i dlatego jest potrzebna dodatkowa pomoc taka jak chemioterapia czy napromieniowanie. Jak powszechnie wiadomo takie metody powodują szereg efektów ubocznych. Czasem lekarze podejmują się zabiegu usunięcia narośli ale niestety bardzo rzadko jest to możliwe.

dla palaczy witaminy minerałyprotect for life witaminy minerałyfor life witaminy mineraly antyoksydantywitaminy mineralywitamina c bioflawonoidywitamina c pluswitamina c 100mgwitamina c 500mgbeta karotennaturalny koenzym q10naturalny koenzym q10

www.witaminy-mineraly.pl
www.zdrowe-odzywianie.info.pl
www.annaszubert.pl
www.sklepzdrowia.org

www.grzybica.org
www.luteina.org
www.nopal.pl

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz