Jak zwiększyć zapasy Koenzymu Q10?

Jak zwiększyć zapasy koenzymu Q10…?!

Każdy z nas musi przemyśleć sobie jaką dietę stosuje, jaki jest jego tryb  życia i jaki jest jego stan zdrowia… Odpowiedzi mogą być często zaskakujące bo dopiero postawieni przed faktem dokonanym uświadamiamy sobie, że nie robimy nic dla siebie ale przeciwko sobie. Odbyło się wiele badań gdzie stwierdzono że nie trzeba się wspomagać wystarczy dieta ale nie wzięto pod uwagę postępu który przyczynił się do braku czasu na długie i bezpieczne przygotowywanie produktów bez utraty wartościowych składników a co z a tym idzie kończy się daniami na szybko byle jak a często są to tak zwane dania „gotowe”.

W wyniku postępu techniki jak i innych dziedzin przemysłu nie potrzebujemy aż tyle energii co nasi przodkowie ale mimo to nie wiedzieć dlaczego zjadamy zdecydowanie więcej. Normalne zapotrzebowanie w ciągu dnia to dla mężczyzny 2600 kcal a dla kobiety 2300 kcal, natomiast ludzie którzy pracują fizycznie norma rośnie do 3000-35000 kcal. Jak łatwo się możemy domyśleć ciężko jest utrzymać odpowiedni poziom kcal w ciągu dnia zwłaszcza patrząc na nowy trend nagminnego odchudzania. Dlatego w takiej sytuacji wyczynem jest być zdrowym. Żaden syntetyk czy byle jaka dieta nie zapewni nam stałego i odpowiedniego poziomu witamin i minerałów w organizmie. Możemy wyrównać poziomy składników odżywczych przy użyciu dobrych preparatów ale tylko 100% naturalnych. Pamiętajmy jednak że nigdy nie należy suplementów nadużywać ale stosować zgodnie z etykietą. Jeżeli zapasy koenzymu Q10 są na wyczerpaniu niestety przy produkcji własnej i pozyskiwanym składnikom z pożywienia i tak nie jesteśmy  w stanie uzupełnić poziomu. W mediach pojawia się coraz więcej informacji na temat przeciwutleniaczy bo na chwilę obecną jest to jedna z podstawowych form obrony naszego organizmu przed wolnymi rodnikami. Gdybyśmy profilaktycznie uzupełniali koenzym Q10 przy stosowaniu w miarę możliwości zróżnicowaną dietę, posiadalibyśmy rezerwę na poziomie tak wysokim że żaden stres czy choroba nie dałaby nam rady.

Najlepiej zacząć suplementację już w wieku 21 lat w celu zapobiegnięcia przedwczesnego starzenia się i utrzymania kondycji naszej skóry na dłużej.

Na co zwrócić uwagę?!

  • Na zdrowy tryb życia
  • Na ilość świeżych produktów w diecie
  • Na to czy mamy pewność że dostarczamy organizmowi odpowiedniej ilości potrzebnych składników witalnych a jeśli mamy wątpliwości BEZ ZASTANOWIENIA sięgnij po suplement zawierający składniki w odżywczych ilościach
  • Preparaty witaminowe czy koenzym Q10 nigdy nie zastąpią zdrowego stylu życia ale SKUTECZNIE łagodzą skutki długoletnich błędów

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz