KoenzymQ10 a stres…

Stres największy złodziej koenzymu Q10

Stres… kto nie miał z nim do czynienia… Spotykamy się z nim zawsze i wszędzie. Rozróżniamy stres pozytywny jaki negatywny. Dobrze znamy ten negatywny a przyczyna z reguły są obciążenia emocjonalne i fizyczne, nadmiar substancji szkodliwych (używki) oraz niewysypianie się. Zwykle pierwszym objawem stresu są bóle głowy, zmęczenie. Organizm w wyniku walki ze stresem zużywa ogromne ilości koenzymu Q10 ale równocześnie potrzebuje podwójnej dawki energii i tutaj wpadamy w błędne koło. Hormon stresu przyśpiesza całą przemianę materii w skutek czego mamy więcej zbędnych produktów ubocznych jakimi są wolne rodniki. Aby je przechwycić i zneutralizować oprócz koenzymu Q10 potrzebne są inne przeciwutleniacze np. witamina C ale również ważny jest selen. W obecnych czasach stres towarzyszy prawie każdej czynności co powoduje uwalnianie się hormonu stresu i stawianie organizmu w stan „gotowości, alarmu”.

Objawia się to płytkim oddechem, przyśpieszeniem akcji serca oraz np. nadmierną pracą gruczołów potowych a to przecież wszystko wymaga dużych ilości energii. Rozładować napięcia wywołane stresem możemy poprzez aktywność fizyczną ale w przypadku gdy tego nie robimy ilość wolnych rodników niebezpiecznie wzrasta. Jeśli jesteśmy zdrowi w wieku do 55 lat a nasz układ odpornościowy jest stabilny to nic się nie dzieje, organizm da sobie radę. Sytuacja wygląda gorzej jak weźmiemy pod uwagę osobę po chorobach lub w podeszłym wieku.

Stres w pewnych okolicznościach objawia się wrzodami żołądka, nadciśnieniem, zaburzeniami rytmu serca lub zawału mięśnia sercowego.

100% NATURALNE SUPLEMENTY DIETY ŁAGODZĄCE OBJAWY STRESU ZNAJDZIESZ NA

www.sklepzdrowia.org

www.witaminy-mineraly.pl
www.zdrowe-odzywianie.info.pl
www.annaszubert.pl
www.sklepzdrowia.org

www.grzybica.org
www.luteina.org
www.nopal.pl

Add Comment