KoenzymQ10 a wiek…

Koenzym Q10 a wiek…

Patrząc na otaczających  nas ludzi często ciężko stwierdzić w jakim są wieku. Czas objawia się na naszej twarzy w różnym czasie a decyduje o tym ilość zapasów KQ10 w organizmie.

Już po 20 roku życia produkcja koenzymu spada a po 25 roku życia efekty mogą już być zauważalne ale z reguły cechy charakterystyczne dla starzenia są widoczne po 40stce.

Wraz z wiekiem zwiększa się więc zapotrzebowanie na składniki odżywcze a to za sprawą coraz gorszych produktów, braku zróżnicowanej diety, nadużywania tytoniu i alkoholu oraz brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Ze względu na ograniczanie produkcji własnej koenzymu Q10 wraz z wiekiem coraz trudniej jest uzupełniać niedobry dlatego należy zadbać o odpowiednią gospodarkę witamin i minerałów żeby bez przeszkód znosić zmiany które postępują z wiekiem.

Zasada starzenia się…

1.    U ludzi młodych lub starszych ale uprawiających regularny sport podczas stresu organizm prowadzi procesy naprawcze w komórkach co neutralizuje wolne rodniki. Z wiekiem te procesy przebiegają wolniej bo w organizmie znajduje się niewystarczająca ilość przeciwutleniaczy.
2.    U zwierząt jak i u ludzi stwierdzono ścisły związek między ilością przeciwutleniaczy a szybkością postępu procesu starzenia.
3.    Mechanizmy naprawcze komórki wraz z wiekiem pracują coraz wolniej a stężenie najważniejszego przeciwutleniacza jakim jest hydrochinon z ubichinonu proporcjonalnie się zmniejsza.
4.    W pewnym momencie proces produkcji własnej przeciwutleniaczy zostaje całkiem wyłączony co powoduje liczne uszkodzenia i osłabienie organizmu.
Z założenie komórki mogłyby dzielić się w nieskończoność w przypadku gdy będą miały odpowiednia ilość energii i materiału budulcowego. Komórki przekazujące informacje nie zużywają się więc teoretycznie można by twierdzić że odpowiedni tryb życia zapobiegałby starzeniu. W rzeczywistości jest tak, że po określonej liczbie podziałów komórki i w pewnym wieku organizmu dochodzi do pewnych uszkodzeń w łączności międzykomórkowej a co za tym idzie procesy są upośledzone w swej pracy. Tak nowa, skopiowana komórka nie  funkcjonuje tak dobrze jak macierzysta.

Menopausal Formula
ProState power

Zmiany komórek…

Według teorii opracowanej przez zespół badawczy Linnane, Ozawa, decydującymi mechanizmami, które prowadzą do zjawiska procesu starzenia się są mutacje w obrębie informacji znajdującej się w mitochondriom oraz postępujące pogorszenie się zaopatrywania komórek w energię. W wyniku pogarszających się warunków środowiska i modyfikowanej żywności pozbawionej ważnych składników odżywczych organizm produkuje coraz więcej wolnych rodników które wywołują te mutacje. Starzejący się organizm broni się z coraz mniejszą siłą gdyż z dnia na dzień słabnie funkcjonowanie jego mitochondriów i zmniejsza się drastycznie poziom Q10.

Zmniejszanie się produkcji własnej koenzymu Q10

Aby zapobiegać zmniejszaniu produkcji własnej koenzymu Q10 już wiemy że należy prowadzić zdrowy tryb życia w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi dopasowanymi do wieku. W innym przypadkach kończy się zmniejszeniem ilości Koenzymu w organizmie wraz z wiekiem oraz dodatkowe zubożenie w wyniku złego trybu życia tzn że zmniejsza się ilość przeciwutleniaczy w mitochondriach a co za tym idzie słabnie ich ochrona przed uszkodzeniami wywołanymi utlenianiem (powstawaniem wolnych rodników). W wyniku tak zaistniałych zmian komórki pracują trochę inaczej w konsekwencji starzeją się a nawet obumierają. Po 20 roku życia stopniowo zmniejsza się produkcja koenzymu Q10 a już po 25 roku życia mogą być zauważalne efekty procesu starzenia. Między 30 a 75 rokiem życia aż o 83% zmniejsza się np. zdolność do regulowania kwasowości krwi a produkcja własną koenzymu Q10 spada nawet o 50%. U osób powyżej 75 roku życia w porównaniu z dwudziestolatkami zmniejsza się o ponad 50% w wielu narządach. Wraz z mijającym czasem organizm ma coraz więcej trudności z przekształcaniem mniej wartościowych związków które pozyskujemy z pożywienia a są to związki o łańcuchach krótszych niż 10 części (Q7, Q9) w koenzym Q10. Dlatego właśnie spotykamy się ze zjawiskiem że zużycie w pewnym wieku jest większe od produkcji koenzymu Q10. Dodatkowo sytuacje utrudnia fakt, że wraz z wiekiem pojawiają się inne okoliczności wykorzystujące koenzym Q10 takie jak jednostronne odżywianie i częstsze choroby. Systemy naprawcze ustroju mają oprócz tego wszystkiego jeszcze inne utrudnienia bo każda komórka posiada coś w rodzaju specyficznego licznika, ograniczającego liczbę podziałów. Gdyby naukowcom udało się ustalić przyczynę takiego zjawiska byłby to początek nowej ery pod nazwą „długowiecznośc”.
Przykrym faktem jest informacja że 1/3 ludzi w ogóle nie dożywa wieku emerytalnego a kolejna 1/3 w podeszłym wieku nieustannie choruje.

Dlatego tak ważna jest suplementacja przeciwutleniaczy w wieku młodszym co daje nam lepszą i nową jakość życia w wieku podeszłym.

Obrona…

Skąd wiemy że dana osoba już dużo przeszła lub że jest w podeszłym wieku?! Odpowiedź jest prosta… Widzimy ogromne zmiany na skórze bo to właśnie na niej odbija się całe nasze życie.  Zaczyna się od zmarszczek, rogowacenia naskórka ale też licznych stanów zapalnych i to całego organizmu. Osłabiona nasza obrona w pewnym wieku nie daje sobie rady z wiecznymi atakami pasożytów czy rodników hydroksylowych. Jednym z takich przypadków są choroby zwyrodnieniowe stawów i w ogóle kości. Defekty w genach często powodują przekształcenie na pozór normalne komórki zamieniają się w nowotworowe. A to wszystko za sprawą zmniejszenia produkcji własnej koenzymu Q10 a także ogólnego osłabienie organizmu wraz z wiekiem. Aby temu zapobiec zacznij suplementację Koenzymu Q10 już dziś i pamiętaj że to co z natury jest najlepsze, niepowtarzalne…

100% NATURALNE SUPLEMENTY DIETY W CHELATOWYCH FORMACH ZNAJDZIESZ NA

www.sklepzdrowia.org

www.witaminy-mineraly.pl
www.zdrowe-odzywianie.info.pl
www.annaszubert.pl
www.sklepzdrowia.org

www.grzybica.org
www.luteina.org
www.nopal.pl

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz