KoenzymQ10 a płoność i ciąża

Koenzym Q10 a płodność i ciąża…

Jedna z wielu chorób cywilizacyjnych jest niepłodność z którą każdy z nas się kiedyś spotkał. Według statystyk wina niemożności posiadania dziecka leży zarówno po jednej jak i drugiej stronie. W 10% przypadków przyczyny niepłodności nie da się ustalić, w 20 % bezpłodność dotyka obie strony. Bezpłodność u kobiety z reguły jest następstwem zaburzeń jajowodów, zaburzeń hormonalnych, problemów z macicą, szyjka czy pochwą. U mężczyzn to zwykle wady nasieniowodu albo ruchliwość plemników która zależy od dostarczanej energii i diety. Płodność u mężczyzn wymaga odpowiednich witamin minerałów a przede wszystkim Koenzymu Q10 a dodatkowo powinno się maksymalnie zmniejszyć ekspozycje na dym tytoniowy.

Idealną sytuacją byłoby gdyby każda kobieta mogła dokładnie zaplanować ciążę. Dlatego panie w wieku rozrodczym najlepiej gdyby regularnie stosowały suplementację witamin z grupy B, kwasu foliowego, wapnia oraz Koenzym Q10 bo według badań ciężarne mające KQ10 na odpowiednim poziomie nie miały żadnych komplikacji w przebiegu ciąży a nawet nie wystąpiły u nich objawy typowe dla pierwszego trymestru jakim są mdłości, wymioty, biegunka. W niektórych środowiskach naukowych stwierdza się że podczas ciąży suplementacją nie jest wskazana bo może wyrządzić więcej szkód niż może przynieść korzyści.

Jeśli planujesz ciążę lub specjalnie z partnerem się nie zabezpieczasz dla swojego komfortu i zdrowia dziecka stosuj suplementację a po zajściu w ciążę skonsultuj się z lekarzem:
•   Witaminy C
•    Witamin  grupy B (głównie B12)
•    Koenzym Q10
•    Wapno
•    Selen

Najlepsze, najwyższej klasy 100% naturalne suplementy diety znajdziesz na

www.sklepzdrowia.org

www.witaminy-mineraly.pl
www.zdrowe-odzywianie.info.pl
www.annaszubert.pl
www.sklepzdrowia.org

www.grzybica.org
www.luteina.org
www.nopal.pl

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz