KoenzymQ10 a Uroda

KQ10 a uroda…

Skóra to największa nasza bariera ochronna przed wszelkimi szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Pokrywa nasze całe ciało oddzielając środowisko zewnętrzne od wewnętrznego. Zabezpiecza nas przed działaniem szkodliwych promieni słonecznych oraz innych czynników w powietrzu, wodzie czy glebie. Jest nieprzepuszczalną barierą dla wszelkiego rodzaju bakterii, wirusów i grzybów (zaznaczając że jest w dobrej kondycji). Jeśli nasz układ odpornościowy jest nienaruszony to nawet gdy skóra zostanie uszkodzona nie spowoduje to inwazji „obcych”. Układ obronny jakim jest skóra oraz układ immunologiczny potrzebuje do pracy odpowiedniej ilości KQ10 do produkcji wystarczających ilości energii do walki z wolnymi rodnikami, produktami ubocznymi przemiany materii oraz ozonu, ultrafioletu i zanieczyszczeń środowiska.

Co stresuje naszą skórę i jak temu zapobiegać…?!

W radiu telewizji i innych źródłach masowego przekazu niejednokrotnie słyszeliśmy o złym działaniu słońca, alkoholu i papierosów na skórę. Już po 20 roku życia ilość endogennego KQ10 znacznie spada i to właśnie wtedy skóra zaczyna się starzeń. Promieniowanie ultrafioletowe już przy wieku 20+ powoduje starzenie się komórek skóry w wyniku powstawania wewnętrznego stresu oksydacyjnego w czasie którego ulega uszkodzeniu DNA. Zanotowano, że można objawy zatrzymać a przynajmniej załagodzić stosując kremy z wysokimi filtrami, zawierające duże ilości Koenzymu Q10. Dodatkowo oprócz wyżej wymienionych czynników szkodzących naszej skórze dołożyć trzeba że np. w zimie grzejniki znacznie wysuszają powietrze do tego wszystkiego należy brać pod uwagę szkodliwe dla skóry częste mycie, a to wszystko powoduje zmniejszenie wilgotności i elastyczności skóry. Teraz dobrze widać jak ważne jest regularne stosowanie kremów i odżywek. Pamiętajmy jednak że same kosmetyki nie załatwią sprawy i należy stosować suplementację.

Aby zapobiegać uszkodzeniom skory stosuj naturalne kosmetyki. Chcesz wiedzieć więcej o naturalnych kosmetykach kliknij <TUTAJ>

Podsumowując, Koenzym Q10 pomaga skórze gdy:
•    Cierpimy na bielactwo (mniejsza ilość lub brak pigmentu na niewielkich fragmentach skóry)
•    Cierpimy na alergię w kontakcie z różnymi alergenami
•    Chorujemy na łuszczycę (pamiętaj żeby przed zastosowaniem kremu z ubichinonem usunąć zrogowaciały naskórek)
•    Mamy różnego rodzaju zapalenia skóry, świąd czy trądzik.
•    Mamy skórę bardzo wrażliwą ulegającą łatwo poparzeniom przy ekspozycji na słońce
•    Mamy problemy z gojeniem się ran
•    Gdy chcemy zmniejszyć widoczność blizn ( pamiętaj że zaleczanie należy stosować w pierwszych fazach tworzenia się blizn)

100% naturalne suplementy diety i kosmetyki znajdziesz na

www.sklepzdrowia.org

www.sklepzdrowia.org/kosmetyki

WIĘCEJ O NATURALNYCH KOSMETYKACH A TAKŻE O TYM JAK CZYTAĆ ETYKIETY ZNAJDZIESZ NA :

www.witaminy-mineraly.pl/witaminy a uroda

www.witaminy-mineraly.pl
www.zdrowe-odzywianie.info.pl
www.annaszubert.pl
www.sklepzdrowia.org

www.grzybica.org
www.luteina.org
www.nopal.pl

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz