Gorąca woda – terapia

Woda od dawien dawna stanowi podstawę wielu sprawdzonych metod terapii, mających na celu właściwości lecznicze oraz relaksujące. Może to być zarówno zimna, jak i gorąca woda.

Terapia gorącą wodą potrafi zdziałać niesamowite cuda. Przede wszystkim działa wzmacniająco na nasz układ odpornościowy. Podczas infekcji czy grypy zaleca się zażywanie gorących kąpieli z dodatkiem ziół. Na następny dzień przeziębienie będzie tylko wspomnieniem.

Ponadto terapia gorącą wodą rozluźnia nadwerężone mięśnie i stawy, przyspieszając przepływ krwi w bolących miejscach. Bardzo dobrze wpływa na usuwanie kwasu mlekowego, a jak wiadomo, to właśnie za sprawą odkładającego się kwasu mlekowego odczuwamy dolegliwości bólowe mięśni.

Terapia gorącą wodą idealnie wpływa na skórę, a także poprawia krążenie krwi. To tylko namiastka pozytywnych właściwości gorącej wody. Ważne jest, aby nie zażywać kąpieli za długo, gdyż gorąca woda w nadmiarze wysusza ciało. Nie zalecane są zabiegi osobom cierpiącym na nadciśnienie lub inne choroby serca, gdyż mogłoby to wpłynąć niekorzystnie na stan ich zdrowia.

W ostatnich czasach modne stały się terapie, podczas których w gorącej wodzie moczy się stopy. Dzieje się to za sprawą specjalistycznego urządzenia, które przetwarza zwykłą wodę w wodę jonizacyjną. Naukowo udowodniony został fakt, że takie zjawisko wywiera dobroczynny wpływ dla zdrowia człowieka. Poprzez jonizację ujemnie wody następuje wyważenie jonów dodatnich, co przekłada się na utrzymanie właściwego poziomu pH organizmu. Jak wiadomo nadmiar kwasów jest przyczyną wielu dolegliwości, które w skrajnych przypadkach prowadzą także do śmierci. Za sprawą jonizacji organizm niezwykle szybko i skutecznie poprzez pory energetyzuje się i oczyszcza z toksyn oraz wszelkich szkodliwych substancji i metali ciężkich. Błyskawicznie przekłada się to na nasze samopoczucie.

Jak więc widać, terapia gorącą wodą jest nieoceniona w przypadku nadwerężonych, zmęczonych mięśni. Oprócz właściwości zdrowotnych dodatkowo relaksuje, wycisza i uspakaja.

Add Comment