Omega 3 a problemy z nauką i pamięcią

Jak często zdarza nam się zapominanie wielu rzeczy? Głowimy się nad nowym miejscem pozostawienia kluczyków, czy wizytówki z bardzo ważnym numerem telefonu. Przecież odłożyliśmy te przedmioty w takich miejscach, żeby o nich pamiętać… Ilu z nas z uporem maniaka przygotowywało się do semestralnej sesji czy egzaminów w szkole, aby tylko wypaść jak najlepiej… Cóż, problemy z nauką i pamięcią stanowią główny problem osób, u których zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych jest zwyczajnie za niska. Kwasy Omega odgrywają niezwykle ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu i rozwoju mózgu. W znacznej ilości trafiają do naszego mózgu, aby tam pełnić wszystkie najważniejsze funkcje. To właśnie kwasy tłuszczowe Omega odpowiadają za proces zapamiętywania i uczenia się, a także wpływają na pozostałe funkcje mózgu. Dlatego tak ważna jest właściwa dieta kobiety ciężarnej, bo już wtedy zachodzą procesy kształtowania się mózgu i kontynuacja suplementacji przez całe życie.

Nienasycone kwasy tłuszczowe Omega zawierają składnik budulcowy błon komórkowych kory mózgowej i siatkówki oka. Zwłaszcza obecność DHA jest istotna dla prawidłowego działania mózgu, gdyż z 60 % tego kwasu jest zbudowana kora mózgowa. Jest wykorzystywana do budowy neurotransmiterów, co warunkuje właściwymi zdolnościami umysłowymi człowieka w każdym wieku. Naukowo udowodniono, że spożywanie kwasów tłuszczowych Omega przynosi bardzo dobre efekty w zaburzeniach koncentracji, a także w problemach z nauką. Istotnie wpływają na pamięć, poprawiają umiejętności w mówieniu, czytaniu i pisaniu. Udowodniono także, że dieta bogata w ryby znacznie zwiększa ilość substancji szarej w korze mózgowej. Właściwa podaż kwasów tłuszczowych zapewni nam wysoką sprawność umysłową, aż do późnego wieku!

Po co zażywać preparaty wspomagające pamięć i koncentrację i obciążać farmakologicznie organizm, skoro lekarstwo podaje nam matka natury w postaci ogólno dostępnych produktów zawierających kwasy tłuszczowe Omega… Nie daj się syntetycznym suplementom czy lekarstwom ale zadbaj o suplementację tylko naturalnych preparatów.

Add Comment