Omega 3 a problemy z pamięcią

Ile razy zastanawialiśmy się, gdzie odłożyliśmy rachunki, czy na którą dokładnie godzinę mamy rozmowę kwalifikacyjną? Okazuje się, że na problemy z pamięcią cierpi coraz większa część społeczeństwa. I główną przyczyną nie jest brak właściwego treningu umysłowego, czy niewystarczający czas na odpoczynek, ale także na problemy z pamięcią wpływa to, co na co dzień spożywamy. Czyli nasza dieta.

Aby mózg prawidłowo funkcjonował i spełniał należycie wszystkie funkcje, jakie posiada potrzebuje odpowiednią ilość energii. Oprócz węglowodanów i białek w codziennym jadłospisie nie powinno zabraknąć produktów zawierających nienasycone kwasy tłuszczowe Omega. Jako, że organizm nie posiada właściwości samoistnego ich wytworzenia, dlatego bezwzględna jest odpowiednio skomponowana dieta, bogata najbardziej w ryby.

Mózg człowieka składa się z 60 % z tłuszczy. Tłuszcze powodują obniżenie wchłania glukozy do krwi, jednak istotne jest to, że tłuszcz tłuszczowi nie równy. Najzdrowsze i najbardziej potrzebne człowiekowi są tłuszcze nienasycone, zwłaszcza z rodzin kwasów Omega-3 i Omega-6. Największe ich ilości zawarte są w rybach morskich, takich jak makrela, łosoś czy śledź, jak również w orzechach czy olejach, np. w oleju lnianym czy rzepakowym.

Nienasycone kwasy tłuszczowe wykazują właściwości regenerujące układ nerwowy, stanowią ważny element budulcowy neuronów, a także białej istoty mózgu. Oprócz tego biorą udział w procesie mielinizacji włókien nerwowych. To wszystko powoduje, że działają pozytywnie na poprawę pamięci i koncentracji. Wykazują ponadto działania oksydacyjne, co sprawia, że ochraniają mózg przed wszelkimi uszkodzeniami, które mogłyby zaburzyć jego właściwe funkcjonowanie.

Oczywiście na rynku farmaceutycznym dostępne są przeróżne suplementy z kwasami Omega, jednak zarówno nasz układ nerwowy, jak i cały organizm będzie nam wdzięczny, jak dostarczymy wszelkie składniki w codziennym pożywieniu. Oczywiście dla wielu suplementacja jest jedynym wyjściem dlatego sięgaj tylko po naturalne preparaty.

Add Comment