Zaburzenia krążenia

Funkcją układu krążenia jest doprowadzanie krwi do tkanek organizmu. Jeśli proces ten jest zaburzony tkanki nie są odpowiednio dotlenione, co prowadzi do nieprawidłowego odkładania się produktów przemiany materii.

Zaburzenia krążenia to różnego rodzaju schorzenia związane z nieprawidłowym przepływem krwi w żyłach. Wśród nich można wymienić zbyt wysokie lub niskie ciśnienie, żylaki, zatory, wysoki poziom cholesterolu odkładający się w żyłach, prowadzący do miażdżycy czy zawału. To tylko niektóre ze schorzeń. Aby uchronić się przed nimi lub pomóc sobie w kuracji lekami, zaleca się rozpoczęcie zdrowego trybu życia, w tym głównym czynnikiem będzie dieta. Zwracając uwagę na to co jemy możemy uniknąć wielu przykrych dolegliwości. Po pierwsze z diety trzeba koniecznie usunąć tłuste mięso i „śmieciowe jedzenie”, a wprowadzić warzywa i owoce.

Doskonałym uzupełnieniem będzie picie wody jonizowanej, która poprzez swój alkaliczny odczyn odkwasi organizm, przywołując mu równowagę kwasowo-zasadową. Ponadto cząsteczki tej wody są mniejsze, to oznacza, iż mają bardziej ciekłą postać. To poprawi przepływ krwi i ciśnienie, co daje efekt szybszej przemiany materii i usunięcia odpadów metabolicznych, a także blaszek cholesterolu. Woda jonizowana dba również o odpowiednie dotlenienie krwi i prawidłowe Ph. W przypadku żylaków pomogą także kąpiele i okłady z wody jonizowanej miejsc gdzie się one pojawiły.

Poza piciem wody jonizowanej można skorzystać z naparów herbacianych z głogu dwuszyjkowego. Przygotowuje się go z 2 łyżeczek kwiatów głogu, które zalewamy wrzątkiem. Następnie odstawiamy na 5 minut z przykryciem. Można posłodzić go łyżeczką miodu. Zaleca się piecie dwóch szklanek dziennie. Jedną przed śniadaniem, a drugą przed snem.

Add Comment