Niekonwencjonalne źródła omega 3 LC-PUFA

Kwasy tłuszczowe omega-3 są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka, mają zbawienny wpływ na profilaktykę wielu chorób, jak też ich leczenie. Nieocenionym ich źródłem są tłuste ryby morskie oraz owoce morza. Do tego, że ryby są smaczne i zdrowe nie trzeba nikogo przekonywać, ale czy spożywamy ich odpowiednią ilość? Okazuje się, że nie. Stąd też wszelkie akcje reklamowe mające na celu propagowanie zdrowego żywienia i spożywania ryb przynajmniej dwa razy w tygodniu, szczególnie u dzieci, które potrzebują ich do zdrowego rozwoju, oraz osób starszych, w celu profilaktyki i leczenia chorób układu krążenia, nowotworów i chorób skóry.

Ryby oraz owoce morza mają delikatne, smaczne mięso, jednak są jak na polskie warunki dość drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić, ponadto nie każdemu odpowiada ich smak oraz zapach, dlatego też ich spożycie jest alarmująco niskie. Poleca się więc niekonwencjonalne źródła kwasów omega-3 w diecie, jakimi są wszelkiego rodzaju suplementy diety, kapsułki z olejem rybim (czyli popularny tran), jak również specjalne preparaty jak na przykład Activ Krill zawierający olej z kryla polecany szczególnie osobom starszym w celu wzmacniania ich stawów i naturalnej odporności. Jest również Omega Concentrate firmy CaliVita, zawierający najwyższe stężenie, bo aż 65% kwasów omega-3 w jednej kapsułce wraz z witaminą E, szczególnie polecany osobom starszym i chorym, których dieta jest uboga w ryby morskie.

Dzieciom powyżej 3. roku życia poleca się również preparat Omega 3 Concentrate zawierający kwasy omega-3 oraz witaminy z grupy D i E, tak ważne dla rozwoju małego organizmu, szczególnie w okresie wzmożonego wysiłku intelektualnego, dla poprawy koncentracji i samopoczucia. Bardzo istotna jest suplementacja w odpowiedniej ilości, by nie przekroczyć dziennej zalecanej dawki niezbędnych kwasów tłuszczowych, szczególnie przy diecie ubogiej w ryby i owoce morza, by zapobiec powstawaniu groźnych chorób i ubytków w zdrowiu organizmu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz