Owocowa dieta oczyszczająca

Dieta oczyszczająca organizm opisana i opracowana została przez dietetyczkę – Maję Błaszczyszyn. Podstawą diety są surowe, w żaden sposób nie przetwarzane owoce i warzywa. Powinny  być świeże ze znanego źródła (aby ograniczyć zawartość szkodliwych substancji) i nie zawierać środków ochrony roślin. Owoce i warzywa są bogate w błonnik, witaminy, enzymy i składniki mineralne, są to niezbędne w codziennym życiu składniki aktywne przyspieszające przemianę materii i w ogóle napędzające ją, dzięki odpowiedniemu poziomu tych składników w diecie następuje oczyszczenie naszego organizmu z nagromadzonych toksyn.

Ogólne zasady postępowania podczas diety (10 dni):

  • Dzień 1 i 2 – na początku jemy tylko i wyłącznie owoce. W tych dniach wybieramy sobie owoce, które będziemy jeść przez cały dzień, np. jabłka. Jeżeli nam się znudzi, to oczywiście możemy je zmienić, jednak powinniśmy zachować co najmniej dwugodzinną przerwę pomiędzy zmianą rodzaju owocu. Jednakże zmianę najlepiej uczynić w drugiej połowie dnia. Wybrany owoc jemy w dowolnych ilościach – zawsze, gdy czujemy głód.
  • Dzień 3 do 8 – to okres, w którym wprowadzamy warzywa do diety. Na śniadanie codziennie zjadamy dowolne owoce. Na obiad surówkę warzywną z kiełkami, migdałami oraz nasionami słonecznika, dyni. Na kolację – warzywa duszone lub na parze. Przed snem pijemy chińską herbatę NingHong. Jeżeli chcemy coś podjeść pomiędzy posiłkami, to mogą być to tylko owoce, ewentualnie możemy wypić herbatkę ziołową.
  • Dzień 9 i 10 – to czas, kiedy do diety wprowadzamy produkty nabiałowe. Na śniadanie wypijamy wyciśnięty sok z owoców, na drugie śniadanie zjadamy musli z jogurtem lub mlekiem sojowym, na obiad sałatkę, a na kolację – sok z warzyw, rybę lub kurczaka z zielonym groszkiem albo surówkę.

Kolejną ważną rzeczą jest wypijanie dużej ilości wody mineralnej najlepiej niegazowanej, ewentualnie w grę wchodzą herbatki ziołowe lub zielona herbata najlepiej sypana Yerba Mate. Woda jest najlepszym narzędziem wypłukiwania toksyn z organizmu. Po skończonej diecie oczyszczającej zalecana jest dieta 1000 kalorii przez okres 2 tygodni. Po zakończeniu tej diety stopniowo zwiększamy kaloryczność aby wrócić do optymalnego zapotrzebowania energetycznego w zależności od predyspozycji, wieku, wzrostu, stylu życia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz