Cytrynowa kuracja oczyszczająca

Dieta cytrynowa jest deitą typu detoks czyli oczyszczającą organizm z toksyn i pomagającą usunąć złogi kałowe zalegające w jelitach, została opracowana przez Stanley’a Burroughs’a.

Dietę tę poleca się jedynie osobom zdrowym ponieważ jest bardzo restrykcyjna i traci się w szybkim tempie dużą ilość kologramów – 10 kilogramów w dziesięć dni. Pamiętaj że taki detoks wykonać można tylko kilka razy w życiu i nie wolno go stosować dłużej niż 14 dni.

Zasady diety cytrynowej:

1. Główe produkty to cytryna i zrobiona z niem lemoniada którą przygotowuje się w szklance wody mineralnej niegazowanej z którą to mieszamy 2 łyżki soku z cytryny (świeże cytryny a nie kwasek cytrynowy), 2 łyżki syropu klonowego i szczypta pieprzu najlepiej cayene:

2. Ze względu na restrykcyjność zwykle trzeba wspomagać się ziołową herbatą.

3.ćwiczenia fizyczne, zajęcia wymagające wysiłku są surowo zabronione! Nie dostarczamy organizmowi żadnych kalorii, dodatkowo ćwiczenia mogłyby być fatalne w skutkach

Po zaprzestaniu prowadzenia tej diety stopniowo wprowadzamy pokarmy zaczynając od najzdrowszych jak warzywa owoce a to wszystko po to aby nie przekonać się co to jest efekt  jo-jo. Decydując się na dietę musisz liczyć się z efektami ubocznymi wywołanymi brakiem odpowiedniej energetyki oraz usuwaniem toksyn z organizmu co często obawia się bólem głowy, ospałością czy biegunką.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz