Kosmetyki

Kosmetyki

Mówiąc o kosmetykach mamy na myśli same dobre ich wpływy na nasz wygląd. Mamy mieć lśniące i puszystewłosy, gładką, z dobrym kolorytem cerę, miękką skórę, długie i twarde paznokcie. Wszystko brzmi pięknie, dopóki nie zwrócimy uwagi na to, czy czasem te „cudowne” kosmetyki nie psują nas „od środka”, co z resztą prowadzić może do łuszczenia się skóry, reakcji alergicznych, wypadania włosów(…).  Zawracajmy, więc uwagę na skład!

Nasze poparcie winny mieć tzw. kosmetyki organiczne, które nie są jeszcze tak popularne jak powinny być. Są one produkowane ze 100% naturalnych składników.

Przy produkcji przechodzą przez wiele ściśle określonych wymogów, stąd w ich składzie nie powinniśmy znaleźć zbyt wiele substancji chemicznych, jak parabeny, pochodne ropy naftowej, parafina, wazelina, glikol propylenowy. Ważny jest ostrożny dobór kosmetyków też dlatego, że (przynajmniej z teorii) aplikujemy je każdego dnia, a codzienna dawka szkodliwych związków zwiększa prawdopodobieństwo późniejszych problemów zdrowotnych. Postaw więc na naturalne kosmetyki.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz