Chlorella (glony, zielenice)

Chlorella jest to roślina, która stanowi glon jednokomórkowy. Ma ona zieloną barwę i kulisty (ewentualnie zdarza się elipsoidalnym) kształcie. Roślina ta zawiera jeden bardzo duży, chloroplast o kubkowatym kształcie. Chlorella jest samożywna, dzięki temu, że posiada w sobie zielonkawy barwnik, który zwany jest chlorofilem. Jednak chlorella bywa również cudzożywna, ponieważ jeżeli pokarm okazuje się łatwo dostępny, to woli konsumować i wykorzystywać gotowe związki pokarmowe.

Główne cechy tej rośliny to:

–        Zawiązuje również takie trucizny jak ciężkie metale, w skład których mogą wchodzić również rozpuszczalniki oraz pestycydy a także tzw. PCB itp. Chlorella ma bardzo wybitną zdolność do odtruwania organizmu, która zawdzięczana jest jej ciekawej i wyjątkowej ścianie komórkowej.

–        Zawiera dużo więcej witaminy B12 niż np. popularna wątroba wołowa co więcej jest znakomitym oraz a niskokalorycznym źródłem tej witaminy.

–        Roślina ta potrafi stymulować tworzenie specjalnych i unikalnych substancji produkowanych przez organizm, które są w stanie powstrzymać infekcje .

–        w tysiąc dziewięćset czterdziestym trzecim roku lekarze z Nowego Jorku z sukcesem stosowali maści chlorofilowe aby leczyć owrzodzenia skóry.

–        Chlorella wycisza nadwrażliwość systemu obronnego organizmu oraz zapobiega niepotrzebnej destrukcji spowodowanej przez własne przeciwciała .

–        Potrafi stymulować także pracę makrofagów czyli komórek, które są odpowiedzialne za obronę organizmu przeciw czynnikom patogennym.

–        wzmacnianie żołądkowo jelitowej błony śluzowej, co oznacza, że ochrania naturalną barierę ochronną przeciw bardzo szkodliwym związkom, dlatego też może być wykorzystana w rekonwalescencji.

–        Ze względu na bardzo wysoką jakość i skuteczność obecnego w chlorelli zdrowego i odżywczego białka, może być z powodzeniem zastosowana preparat o dużej zawartości białka w dietach niskokalorycznych.

–        Roślina ta jest zdrowym źródłem karotenu czyli prowitaminy A, który likwiduje uszkodzenia skóry, które powstały w wyniku negatywnego oddziaływania promieniowania ultrafioletowego oraz zapobiega rozwojowi niebezpiecznego raka płuc.

–        Roślina ma ogromnie silne działanie przeciwwirusowe oraz przeciwnowotworowe, dzięki czemu pobudza wytwarzanie interferonu w ciele człowieka. Interferon powoduje produkcję makrofagów, które głównie odpowiadają za pochłanianie i destrukcję szkodliwych substancji, czynników i komórek nowotworowych.

–        Roślina dostarcza organizmowi bardzo cennych substancji takich jak między innymi aminokwasy, witaminy oraz minerały a także kwasy tłuszczowe.

Znajdziesz ją w naturalnych suplementach diety:

  • Spirulina Chlorella Plus

Add Comment