Choroby serca i nadciśnienie tętnicze

Przyjmowanie lekarstw na nadciśnienie tętnicze wielu mężczyzn uważa za powód ich problemów ze wzwodem. Po pierwsze, przyjmowanie takich lekarstw wcale nie jest przeciwwskazaniem do stosowania żadnej z uznanych form terapii zaburzeń erekcji- zarówno środków przyjmowanych doustnie jak i podawanych bezpośrednio do penisa.

Po drugie leki te mogą powodować pewne zaburzenia seksualne, ale jedynie na początku terapii. Przyczyną impotencji nie są zazwyczaj same leki, ale procesy chorobowe, które powodują zwężenie naczyń krwionośnych, co w końcowym efekcie prowadzi do wzrostu ciśnienia krwi i utrudnia napływ krwi do penisa. Pod żadnym pozorem nie wolno samowolnie przerywać zaleconego przez lekarza leczenia nadciśnienia tętniczego. Leki na nadciśnienie chronią Twoje serce przed zawałem, a mózg przed udarem! Lekarz może zmienić środek, który jest podejrzany o wywołanie impotencji, na inny, który będzie dobrze kontrolował Twoje ciśnienie tętnicze i nie spowoduje problemów z potencją.

Erekcja powstaje na skutek dopływu krwi do prącia, toteż wszystko, co dotyczy naczyń krwionośnych, w sposób bezpośredni wiąże się również z potencją. W grupie pacjentów z nieleczonym nadciśnieniem tętniczym 17% mężczyzn ma zaburzenia wzwodu. U chorych na cukrzycę odsetek ten wzrasta do 30%, natomiast u panów, którzy przebyli zawał serca, wynosi aż 44%.

Pamiętaj także, ze przypadkowy seks znacznie bardziej obciążą serce niż stosunek ze stałą partnerką. W stałych związkach partnerzy czują się zazwyczaj ze sobą komfortowo i nie mają podstaw do obaw. Przypadkowe kontakty powodują wzrost częstości skurczów serca. Nie ma to większego znaczenia dla zdrowego serca, jednak problemy pojawiają się w przypadku choroby wieńcowej. Dodatkowy niekorzystny wpływ wywierają okoliczności towarzyszące, takie jak duża różnica wieku między partnerami (na przykład starszy mężczyzna i młoda dziewczyna), nieprzyjazne otoczenie (pokój hotelowy), zbyt duża ilość jedzenia i picia, w szczególności trunków alkoholowych. Szukanie wrażeń poza domem może okazać się bardzo ryzykowne. Dodatkowym źródłem seksu przy przypadkowych kontaktach może być seks bez zabezpieczenia.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz