Depresja, stres…jaki to ma wpływ?!

Przepracowanie czy zamartwianie się pracą są często przyczyną utraty zainteresowania seksem, a nawet impotencji. Podobny negatywny wpływ ma nadużywanie alkoholu. Funkcje seksualne zależą od bardzo wielu czynników – począwszy od uświadomienia sobie przez mózg bodźca stymulującego aż do przepełnienia krwią genitaliów.
Dobra kondycja zdrowotna jest więc jednym z warunków udanego seksu, jednak nie jedynym. Depresja jest jednym z głównych czynników wpływających na zaburzenia seksualne, zarówno jako przyczyna jak i efekt. Nie wolno zapominać, że również leczenie depresji może mieć wpływ na pojawienie się zaburzeń seksualnych.
Leki przeciwdepresyjne z grupy SSRI, takie jak Prozac, powodują opóźnienie orgazmu.

Obniżenie nastroju, stres, niepewność i obawy przed kompromitacją w trakcie gry miłosnej są najczęstszymi psychicznymi przyczynami problemów z erekcją. Pozostawanie pod wpływem stresu ma ogromny wpływ na spadek libido, co z kolei przekłada się na problemy ze wzwodem. Dodatkowo potencję osłabić mogą pewne lekarstwa stosowane w terapii depresji. Czasem warto zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy poradnictwa psychoseksualnego albo zapisać się na kurs technik radzenia sobie ze stresem.

Add Comment