Krem?! na uzyskanie pełnego wzwodu?

Na całym świecie trwają intensywne nad możliwościami rozwiązywania problemów z zaburzeniami funkcji seksualnych i jest bardzo prawdopodobne, że w niedługim czasie panom zostanie zaoferowana jakaś inna forma terapii..

Kremy

Jak dotąd lekarstwa podawane przez skórnie (w formie plastrów, spreju czy maści) nie okazały się wystarczająco skuteczne. Jednak prowadzone są liczne badania nad stosowaniem właśnie tych postaci leków.

  • Jedno badanie wykazało, że 30% mężczyzn stosujących krem zawierający prostagladynę E2 miało wzwód.
  • W Chinach dostępny jest krem Alprox TD, który jest stosowany bezpośrednio na penisa. Zawiera tę samą substancję – prostagladynę E2 – która jest stosowana we wstrzyknięciach. Wyniki badań klinicznych prowadzonych w Azji i Ameryce wyglądają zachęcająco, ale upłynie kilka lat, zanim lek będzie dostępny Europie.
  • Obiecujące wydają się badania z płynem opalającym Melanotan II – prawdopodobnie nie będzie to środek dla mężczyzn z chorobami serca.
  • Prowadzone w Egipcie badanie wykazało, że krem, w skład wchodziła amynofylina, di azotan izosorbidu i alkaloidy sporyszu, pomógł w osiągnięciu pełnej erekcji 58% mężczyzn, u których impotencja spowodowana była różnymi przyczynami. Odsetek ten wzrastał do 82% u panów, u których problem miał podłoże psychiczne.
  • W niektórych krajach jest dostępny aerozol zawierający minoksydyl (minoksydyl ma za zadanie rozluźniać mięśniówkę gładką i zwiększać przepływ krwi przez naczynia) – był on skuteczny u 25% mężczyzn, u których zaburzenia erekcji spowodowane były uszkodzeniem rdzenia kręgowego. Lek nie jest taki efektywny jak próżno ciągi czy zastrzyki, ale ma zdecydowanie przyjaźniejszą formę i powinno się nad nim prowadzić dalsze badania.

Add Comment