Mini Poradnik

Wielu mężczyzn jest przerażonych na samą myśl, że mają skorzystać z poradnictwa seksualnego. Jednak powinni oni pamiętać, iż poradnictwo obejmuje wiele różnych działań- od udzielania bardzo podstawowych informacji na temat seksu w ogóle, poprzez przedstawienie różnorodnych technik przydatnych we współżyciu aż po uświadamianie przyczyn będących źródłem problemów ze współżyciem oraz proponowania strategii radzenia sobie z tymi trudnościami.

Najtrudniejszym momentem w rozwiązywaniu problemów seksualnych jest przyznanie się przed sobą, że ten problem rzeczywiście istnieje. Zdarza się, że najlepszą osobą, z którą możesz się tym doświadczeniem podzielić, jest żona czy partnerka. Jednak często mężczyźni uciekają od problemu i nie rozmawiają o nim, co sprawia, że ich partnerki czują się odrzucone. Równie często mężczyźni sceptycznie podchodzą do propozycji rozmowy z lekarzem. Lekarz na pewno podejdzie do twojego problemu poważnie, gdyż wie on, że sprawy seksu mają kolosalny wpływ na jakość życia. Jeśli nie zdecydujesz się na rozmowę z lekarzem, skorzystaj z porad, które znajdują się w Internecie.

Jest kilka miejsc, gdzie można uzyskać informacje na temat swojej kondycji:

  • Dobrym rozwiązaniem jest rozmowa z lekarzem pierwszego kontaktu.
  • Wiele wydawnictw publikuje książki na temat seksu, są one dostępne w rozsądnych cenach i pisane przystępnym językiem.
  • Szukaj informacji w Internecie.

Nie zawsze musisz angażować partnerkę w terapię impotencji, jednak w sytuacji gdy problem dotyczy obojga ludzi, bardziej rozsądne wydaje się uczestnictwo partnerki w terapii lub przynajmniej rozmowa z nią o założeniach i przebiegu leczenia. Kobiety i mężczyźni różnią się w swoich oczekiwaniach względem seksu i może się zdarzyć, że gdy ty wyobrażasz sobie, że to co ciebie martwi, jest i dla niej prawdziwym, ogromnym problemem, ona ma na sprawę zupełnie inny pogląd. Jednym z głównych zadań terapii jest włączenie partnerów do rozmowy o ich trudnościach seksualnych i pozwolenie im na znalezienie swojej własnej drogi. Nie ma sensu określać częstości i czasu trwania dobrego seksu. Musi on po prostu sprawiać wam radość:

Pamiętaj, że:

  • Zaangażowanie partnerki w terapię ma wiele zalet i pomaga porozumieć się na temat seksu. Brak takiej  komunikacji może okazać się rzeczywistą przyczyną niektórych waszych problemów z życiem seksualnym
  • Problemy z seksem są zawsze wspólne i w związku z tym należałoby je wspólnie rozwiązać.
  • Wiele ćwiczeń behawioralnych trudno wykonać w pojedynkę, bez pomocy i zrozumienia ze strony partnera.
  • Wspólna rozmowa jest jedyną drogą, aby bezboleśnie ustalić, jak często partner ma ochotę na seks.
  • To, co jeden z partnerów uważa za poważny problem, może nie mieć istotnego znaczenia dla drugiego.

Add Comment