Terapia Psychoseksualna

Sam termin „poradnictwo psychoseksualne” zraża do siebie wiele osób, ale tak naprawdę polega na terapii prowadzonej przez doradcę, który rozmawia z pacjentem na temat jego trudności i po tej rozmowie jest w stanie zasugerować, w jaki sposób mogą one zostać rozwiązane. Jak każda metoda leczenia, ma swoje wady i zalety. Oto niektóre z nich.

Zalety:

  • Nie są potrzebne żadne leki.
  • Partnerzy lepiej rozumieją swoje problemy.
  • Rozwija się zdolność komunikacji między partnerami.
  • Z upływem czasu sprawy wracają do normalności.

Wady:

  • Terapia nie jest refundowana przez NFZ.
  • Leczenie jest bardzo czasochłonne- nie ma natychmiastowych rozwiązań.
  • Rozmowa może dotyczyć spraw, o których wolałbyś nie mówić.
  • Jeśli w terapii nie uczestniczy twój partner, może ona nie przynieść oczekiwanych efektów.

U większości mężczyzn problemy z erekcją są wywołane przez kombinację zarówno fizycznych jak i psychicznych. Wynika z tego, że wielu z nich może odnieść korzyści z połączenia obu metod: poradnictwa seksualnego i leczenia farmakologicznego, jak również z samego poradnictwa. Jednakże poważną przeszkodą w korzystaniu z poradnictwa są kolejki do państwowych poradni, a w przypadku gabinetów prywatnych- wysoki koszt terapii. Metoda te jest bardzo czasochłonna, wymaga włożenia sporego wysiłku i nie przynosi natychmiastowych efektów. Terapeuta nie podsuwa gotowych rozwiązań, ale stara się poprowadzić pacjenta taką drogą, która doprowadzi go do satysfakcjonujących, samodzielnych wniosków.     

Wielu ludzi po prostu boi się udać po poradę psychoseksuologa. Porada taka może polegać na podstawowej edukacji dotyczącej tematyki seksualnej. Wielu mężczyzn twierdzi na przykład, że ich prawdziwym problemem seksualnym jest mały penis. Prawda jest taka, że u ponad 99% mężczyzn wielkość penisa jest więcej  niż wystarczająca do odbycia stosunku seksualnego. Kolejnym utrzymującym się mitem jest fałszywe przekonanie o nieustannej gotowości mężczyzn do uprawiania seksu. Realia przedstawiają się następująco: mężczyźni po pięćdziesiątce uprawiają seks średnio raz, dwa razy na tydzień.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz