Relacje z partnerką – napięcie w sypialni? ale nie tu gdzie trzeba?

Jeśli twoja partnerka nie jest zainteresowana uprawianiem seksu tak często, jak ty byś tego chciał, koniecznie z nią o tym porozmawiaj. Postarajcie się znaleźć kompromis. W seksie wszystko związane jest z komunikacją w związku. Jeśli będziecie umieli porozmawiać wspólnie o seksie, wasz związek tylko na tym skorzysta. Problem może także leżeć po stronie partnerki, np. stosunki sprawiają jej ból lub czymś się martwi, stresuje. Jeśli porozmawiasz z nią szczerze o swoich uczuciach, może się okazać, że taka rozmowa sprawi jej więcej radości i okaże się bardziej pomocna niż wizyta u specjalisty.

Ponadto miesięczna sinusoida potrzeb seksualnych inaczej przebiega u kobiet, a inaczej u mężczyzn. Zsynchronizowanie ich za każdym razem jest trudnym zadaniem, ale każda pomoc w postaci filmów, książek czy nawet fantazji może okazać się skuteczna.

Czasem może zdarzyć się, że to właśnie ty, po ciężkiej pracy nie będziesz miał ochoty na seks. Wtedy zamiast bardzo energochłonnego stosunku seksualnego możesz zaaranżować ze swoją partnerką, którąś  z mniej wymagających form, np. różne odmiany pieszczot. Bywa też, że przyczyną stresu jest niesatysfakcjonująca praca. W dzisiejszych czasach ciężko to będzie zmienić. Pamiętaj, że seksu nie da się zaplanować, ale rozmowę z Twoją partnerką jak najbardziej. Może brakuje jej nie tyle seksu, co intymności- pocałunków, przytulania, trzymania za ręce. Czasami nawet chodzi o zwykłą rozmowę.

Co może zrobić partnerka, by rozładować Twoje napięcie?

Odpowiedź seksualna jest związana z fazą podniecenia. Sposób, w jaki naczynia krwionośne reagują, aby dostarczyć więcej krwi do genitaliów, polega na rozluźnieniu ściany naczynia i poszerzeniu jego światła. Każdy rodzaj napięcia emocjonalnego w relacjach partnerskich  może prowadzić do tego, że naczynia krwionośne po prostu pozostają zaciśnięte. Najlepiej zacząć jest od rozmowy ze sobą, jeśli to nie pomoże należy porozmawiać z kompetentnymi osobami. Jednym ze sposobów na rozładowanie napięcia jest zignorowanie tych wszystkich mitów i wyobrażeń o super seksie i skupienie się na tym co daje wam radość. Dobry seks nie trwa w nieskończoność i nie trzeba go uprawiać z określoną częstotliwością, w ściśle ustalonych pozycjach. Dobry seks jest wtedy, kiedy daje obu partnerom satysfakcję.

Możesz zmniejszyć napięcie seksualne Twojego partnera, szczerze z nim rozmawiając. Wielu mężczyzn po prostu boi się na zapas, że będą mieli problemy ze wzwodem, i o dziwo wtedy rzeczywiście je mają. Bardzo ich to frustruje i problemy z impotencją narastają. Często do odczuwania satysfakcji seksualnej nie jest niezbędny sam akt penetracji, więc wzwód nie jest warunkiem koniecznym do zaspokojenia partnerki. Możesz także chwalić jego dotychczasowe osiągnięcia seksualne, pomijając drobne potknięcia i zachęcać do innych form aktywności seksualnej, które- bez penetracji- mogą przynieść wam satysfakcję. Jeśli Twój partner niechętnie podchodzi do seksu bez samego stosunku, spróbuj go przekonać, że już sama gra wstępna czy seks oralny mogą być satysfakcjonujące.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz