Arginina Plus – prekursor kreatyny

CENA DETALICZNA KUP TERAZ –> 101 ZŁ
CENA KLUBOWA KUP TERAZ –> 81ZŁ

Dawkowanie: 1 tabletka dziennie, 1/2h przed posiłkiem
Opakowanie: 100 tabletek
Zalecane: Dorośli, sportowcy, seniorzy
Poducent: CaliVita International

 

Pomimo że nasz organizm jest w stanie wytworzyć aminokwas – argininę, w niektórych sytuacjach dochodzi do jego zmniejszonej produkcji. Dzieje się tak np. podczas stresu. Ostatnio, ze względu na liczne, cenne właściwości arginina staje się coraz bardziej popularna, szczególnie w środowisku sportowców, którzy stosują ją w celu osiągnięcia lepszych wyników.

Arginina to naturalna substancja należąca do grupy aminokwasów. Znajduje się w codziennym pożywieniu, począwszy od nabiału, a kończąc na produktach mięsnych i ziarnach. Jest ona również wytwarzana w naszym organizmie, jednakże w szczególnych warunkach, np. szybkiego wzrostu lub choroby jej synteza jest niewystarczająca.

Arginina to nie tylko bardzo ważny aminokwas, który odżywia nasz organizm; posiada również wiele innych korzystnych właściwości.

W czym m.in. bierze udział?!

  •     w syntezie tlenku azotu – substancji, która rozszerza naczynia krwionośne, a więc wpływa na prawidłowe krążenie krwi w organizmie. Ułatwia także dotarcie krwi do każdej komórki, wspierając tym samym podaż składników odżywczych i tlenu do ich wnętrza. Tlenek azotu wpływa również na zwiększenie sił witalnych człowieka.
  •     Arginina wspomaga syntezę białek, może wpływać na wydzielanie hormonu wzrostu oraz insuliny, co sprawia, że sportowcy często sięgają po ten aminokwas w celu zwiększenia beztłuszczowej masy ciała.
  •     Wspiera także procesy oczyszczania organizmu, rozkładając produkty uboczne pochodzące z procesów metabolicznych.
  •     Jest to prekursor kreatyny, związku niezbędnego do wytworzenia wysokoenergetycznej substancji – fosfokreatyny.

Skład Arginine Plus:

  •     L-arginina 500mg
  •     Mangan (chelat aminokwasowy) 600ug
  •     Kobalt (chelat aminokwasowy) 50ug
  •     Kwas alfa-ketoglutarowy 50 mg

UWAGA!
• Nie zaleca się przyjmowania preparatu przez osoby z cukrzycą, gdyż wpływa on na wydzielanie insuliny.
• L-argininy nie powinny stosować kobiety w ciąży, karmiące piersią, osoby cierpiące na schizofrenię i opryszczkę.
 Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zlecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt należy przechowywać zamknięty w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla dzieci.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz