Preparaty multiwitaminowe

Oficjalnie i teoretycznie normalna dieta dostarcza nam wszelkich podstawowych składników odżywczych jak witaminy i minerały. W praktyce już wiadomo, że bywa z tym różnie. U zdrowych ludzi po okresie dojrzewanie, a przed ukończeniem 55 roku życia żywność jest najlepszym źródłem składników odżywczych pod warunkiem oczywiście, że organizm jest 100% zdrowy

. Ze statystyk wynika, że takowym zdrowiem w dzisiejszych czasach może pochwalić się jedynie ok 30% populacji a więc o czym to świadczy?

Reszta to ludzie prowadzący zły tryb życia, z chorobami przewlekłymi czy nabytymi albo z pewnymi niezauważalnymi z pozoru dysfunkcjami które dają o sobie znać po latach. Jeżeli Ty lub Twoje dziecko wymagacie dodatkowej suplementacji najlepiej zastanowić się nad preparatami multiwitaminowymi. Zwykle mamy problem z dietą, która na celu zwiększenie poziomu brakującego składnika. Dlatego w sprzedaży mamy do wyboru do koloru preparaty „multi”. Są odpowiednio zbilansowane, dopracowane przez specjalistów, zawierające wzajemnie uzupełniające się ilości składników aktywnych. Oczywiście możemy stosować każdy z tych składników osobni ale możemy doprowadzić do zaburzenia równowagi pomiędzy ich poziomami co często prowadzi do nadmiernego gromadzenia jednego a zubożenia drugiego. Koszt stosowania takiego preparatu często jest mniejszy niż specjalna dieta.

Ogólnie dostępne preparaty dzielimy na syntetyczne, syntetyczne z domieszką naturalnych i naturalne suplementy diety.

Oczywiście odpowiednio cena ich rośnie ale polecamy naturalne ze względu na większą skuteczność działania oraz mniejsze ryzyko przedawkowania czy wystąpienia efektów ubocznych.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz