Preparaty multiwitaminowe

Oficjalnie i teoretycznie normalna dieta dostarcza nam wszelkich podstawowych składników odżywczych jak witaminy i minerały. W praktyce już wiadomo, że bywa z tym różnie. U zdrowych ludzi po okresie dojrzewanie, a przed ukończeniem 55 roku życia żywność jest najlepszym źródłem składników odżywczych pod warunkiem oczywiście, że organizm jest 100% zdrowy

. Ze statystyk wynika, że takowym zdrowiem w dzisiejszych czasach może pochwalić się jedynie ok 30% populacji a więc o czym to świadczy?

Reszta to ludzie prowadzący zły tryb życia, z chorobami przewlekłymi czy nabytymi albo z pewnymi niezauważalnymi z pozoru dysfunkcjami które dają o sobie znać po latach. Jeżeli Ty lub Twoje dziecko wymagacie dodatkowej suplementacji najlepiej zastanowić się nad preparatami multiwitaminowymi. Zwykle mamy problem z dietą, która na celu zwiększenie poziomu brakującego składnika. Dlatego w sprzedaży mamy do wyboru do koloru preparaty „multi”. Są odpowiednio zbilansowane, dopracowane przez specjalistów, zawierające wzajemnie uzupełniające się ilości składników aktywnych. Oczywiście możemy stosować każdy z tych składników osobni ale możemy doprowadzić do zaburzenia równowagi pomiędzy ich poziomami co często prowadzi do nadmiernego gromadzenia jednego a zubożenia drugiego. Koszt stosowania takiego preparatu często jest mniejszy niż specjalna dieta.

Ogólnie dostępne preparaty dzielimy na syntetyczne, syntetyczne z domieszką naturalnych i naturalne suplementy diety.

Oczywiście odpowiednio cena ich rośnie ale polecamy naturalne ze względu na większą skuteczność działania oraz mniejsze ryzyko przedawkowania czy wystąpienia efektów ubocznych.

Add Comment