C-RX od dziś Twój sposób na walkę z Cellulitem!

Aby skutecznie walczyć z widocznym już cellulitem nie musisz odwiedzać bardzo drogich salonów kosmetycznych. CaliVita® stworzyła produkt o nazwie C-Rx Cream, z pomocą którego cellulit może być efektywnie zwalczany, również w domu. Z tego artykułu dowiesz się, jak używać kremu efektywnie i wygodnie w twoim domu… Stosowanie C-Rx Cream jest proste i przynosi efekty! Kompleksowa zewnętrzna kuracja w twoim domu!

Przed zastosowaniem kremu C-Rx Cream weź naprzemienny ciepły-zimny prysznic! Zawsze zaczynaj naprzemienny prysznic od letniej bądź zimnej wody i kończ zimną wodą. Ciepły prysznic powinien trwać 2-3 minuty, natomiast zimny 1-1,5 minuty. Uzupełniaj stosowanie kremu masażem miejsc objętych cellu-litem, używając gąbki lub szorstkiego ręcznika w celu poprawy krążenia i zwiększenia tempa procesów metabolicznych w skórze. Mając tak przygotowaną skórę, wmasuj krem w miejsca z cellulitem, stosując technikę masażu opisaną poniżej. Masaż wzmaga krążenie krwi, jak również limfy, ponadto odświeża tkanki. Wzrost przekrwienia pomaga w dotarciu do „poduszeczek tłuszczowych” i wspomaga wejście aktywnych substancji w głąb skóry.

Pięć kroków antycellulitowego masażu uda

W trakcie masażu zwiększa się przekrwienie skóry, co powoduje wzrost temperatury. Podczas stosowania tej techniki masażu krążenie krwi poprawia się, stymulując metabolizm komórkowy, przyczyniający się do osiągnięcia naturalnej elastyczności skóry i wzrostu napięcia. Efektem wygładzania i masażu skóry jest również szybkie zrywanie zrogowaciałych komórek naskórka. Ponadto masaż wspomaga krążenie w tkankach znajdujących się poniżej skóry. Wzrasta dostarczenie składników odżywczych do komórek, poprawia się cyrkulacja limfy w całym organizmie, co przyspiesza tempo usuwania nagromadzonych metabolitów.

Rezultaty: gładsza, jędrna, pozbawiona toksyn, pełna zdrowia skóra!

Jeśli zmiany cellulitowe są „twarde” należy wykonywać masaż energicznymi ruchami. Jeśli są „miękkie wodniste” powinno się przeprowadzać masaż delikatniejszy. Zastoswanie intensywnej kuracji antycellulitowej oraz zmiana stylu życia spowodują, że liczba nierówności na naszej skórze z pewnością się zmniejszy.

Przeprowadź masaż ud wg. poniższej instrukcji:

Przed przystąpieniem do masażu, naucz się kolejnych kroków masażu podstawowego:

Krok pierwszy: Wyciśnij na dłonie i rozsmaruj niewielką ilość kremu C-Rx Cream. Stosowanie C-Rx Cream jest tym bardziej efektywne, im głębiej uda się wmasować aktywne składniki kremu. Ważny ponadto jest wzrost przekrwienia skóry. Istotna również jest właściwa aplikacja kremu. Przesuwaj dłonie naprzemiennie wzdłuż ud, wykonując w większości dynamiczne ruchy, zaczynając od kolan ku górze, w kierunku serca. Staraj się masować zarys ud. Kiedy obie ręce dosięgną górnej części uda, rozpocznij masaż od nowa zaczynając od kolana, delikatnie uciskając skórę. Powtarzaj czynności dotąd, aż ogrzejesz całe udo. Delikatne ruchy rozpoczynają krążenie limfy, wspomagają usuwanie toksyn i nagromadzonych płynów, co więcej pomagają we wchłanianiu kremu.

Krok drugi: Masuj całe udo rozpoczynając od kolana ku górze. Unieś, zaciśnij i staraj się ciągnąć mięsień od jednej ręki do drugiej głębokimi ruchami. Dzięki temu skóra jest masowana razem z warstwami znajdującymi się poniżej, następuje lepsze ukrwienie, w efekcie czego wspomagane jest dostarczanie składników odżywczych przyległym tkankom, które napinają się. Masuj zarówno dolne, jak również górne partie ud. Nie zapomnij, że tylna część ud również wymaga masażu.

Krok trzeci: Rozpoczynając od kolana, masuj całe udo uciskającymi ruchami. Tak intensywny masaż pozwoli zmniejszyć nierówności na skórze.

Krok czwarty: Łagodnie poklepuj pięścią udo na całej długości. Nadgarstek powinien być luźny, by móc wykonywać wystarczająco energiczne ruchy. Ta technika masażu idealnie poprawia krążenie krwi.

Krok piąty: Z uwagi na wzrastające krążenie limfatyczne, płynnie zmieniaj ręce i przesuwaj delikatnymi ruchami kilka razy od ud, w kierunku tułowia.