Domowa pielęgnacja skóry z naturalnymi kosmetykami

Pielęgnacja skóry jest ważna o każdej porze roku. Latem główny nacisk kładzie się na ochronę przed promieniami UV, zimą zaś zabezpieczamy naszą skórę przed wietrzną pogodą oraz dużymi różnicami temperatur w pomieszczeniach i na zewnątrz. Są to główne czynniki, które mogą negatywnie wpływać na skórę naszej twarzy. Cera może stać się czerwonawa, sucha i szorstka. To nie tylko kwestia estetyki – wrażliwa skóra jest bowiem silnie podatna na patogeny. Dieta również oddziałuje na naszą cerę, co jest szczególnie istotne w okresie zimy, gdyż wtedy spożywamy mniej warzyw i owoców. Innymi słowy, przyjmujemy mniej witamin z naturalnych źródeł.

Powinniśmy ją zatem uzupełniać witaminami A, B2, B3 i C, które pomagają w utrzymaniu zdrowia skóry, jak również dobrego stanu włosów, paznokci i błon śluzowych. Zimową porą cera wymaga szczególnej pielęgnacji. Dotyczy to przede wszystkim powierzchni ciała, które nie są zakryte ubraniami, np. szyja czy twarz.

Po pierwsze, konieczne jest dokładne oczyszczenie twarzy, by usunąć nagromadzone w ciągu dnia zanieczyszczenia. W tym celu najlepiej zastosować mleczko do demakijażu, które nie będzie wysuszało już i tak suchej cery. Do tego celu świetnie nadaje się Aquabelle Hydrating Cleanser Lotion (Mleczko oczyszczające do pielęgnacji twarzy), który nie tylko precyzyjnie oczyści naszą skórę, ale również ją nawilży. Nałóż niewielką ilość mleczka na wacik kosmetyczny i delikatnie przetrzyj twarz oraz okolice dekoltu. Nigdy nie wycieraj skóry, by jej nie podrażnić. Po oczyszczeniu, umyj ją letnią wodą, a potem delikatnie osusz ręcznikiem. j Złuszczaj skórę przynajmniej raz w tygodniu, aby usunąć martwy naskórek oraz poprawić przyswajanie aktywnych składników. By dokonać złuszczenia, delikatnie wycieraj zmiękczoną skórę szorstkim ręczniczkiem. Pomaga to nie tylko zlikwidować martwy naskórek, ale stymuluje także krążenie. Unikaj wrażliwych powierzchni – okolic oczu i czułych miejsc. Jeśli jesteś gotowa/y, umyj skórę letnią wodą, a następnie delikatnie ją wysusz.

Codzienne stosowanie kremu na skórę jest bardzo istotne, gdyż chroni on ją przed czynnikami, na które jest narażona w ciągu dnia, np. suche powietrze lub chłodna, wietrzna pogoda. Kremy zawsze należy aplikować od „dołu do góry” i lekko wmasowywać. Najbardziej delikatną i wrażliwą częścią naszej twarzy jest obszar skóry wokół oczu. Należy ją pielęgnować ze szczególną ostrożnością, gdyż łatwo się rozciąga i powstają na niej zmarszczki. Zawsze nakładaj krem opuszkami palców, delikatnie go wklepując.

 Nakładanie kremu powinno nastąpić po dokładnym oczyszczeniu powierzchni twarzy i dekoltu. Jeśli pozostajemy w domu Aquabelle Regenerating Cream (Krem regenerujący na dzień) będzie idealnym wyborem. Kiedy jednak wychodzimy na dwór, powinniśmy zastosować

Aquabelle Nourishing Cream. Zarówno Aquabelle Regenerating Cream, jak również Aquabelle Nourishing Cream mogą stanowić wspaniałą bazę pod makijaż.

 Poświęć czas na pielęgnację twarzy i dekoltu. Stosuj bezpieczne kremy z serii Aquabelle i ciesz się gładką oraz zdrową cerą

 

Źródło: CaliNews, listopad 2008