Jak przygotować się do Sylwestra…

Noc z 31 grudnia na 1 stycznia to niepowtarzalny czas, kiedy każdy z nas chce czuć się jak gwiazda i wyglądać olśniewająco. Nie ważne czy spędzisz Sylwestra na balu w pałacu, na imprezie u znajomych czy w domu w gronie rodzinnym, zadbaj o siebie i o atmosferę panującą wokół. Zapomnij o codziennych obowiązkach i oddaj się w wir zabawy. Spędź tę noc w taki sposób, jaki jest dla Ciebie najlepszy, bo jak mówi staropolskie przeświadczenie „jaki Sylwester, taki cały rok”. Z naszą pomocą mamy nadzieję, że Sylwester 2011 będzie należał do udanych. Jednak zanim zapoznamy Cię z trikami, co zrobić, aby zachwycić wszystkich w Sylwestra, dowiedz się skąd wzięło się to Święto.

Otóż nazwa ostatniego dnia w roku pochodzi od imienia papieża Sylwestra I, który zmarł 31 grudnia 335 roku. Natomiast Sylwester obchodzony jest od 999 roku i związany jest z proroctwem Sybilii, które głosiło, iż w roku 1000 najdzie koniec świata.Wdniu 31 grudnia 999 roku smok, który został zakuty w kajdany przez papieża Sylwestra I miał się zbudzić ze snu i zniszczyć świat. Mieszkańcy Rzymu oraz innych miast europejskich byli przerażeni i gdy wybiła północ, a życie na ziemi nadal trwało ludność ogarnęła ogromna radość i świętowali tę chwilę, bawiąc się do rana. Ówczesny wówczas papież Sylwester II udzielił po raz pierwszy błogosławieństwa „urbi et orbi” i od tego czasu co roku celebrowano zwycięstwo nad smokiem. Z czasem zabawa stawała się coraz huczniejsza i rozszerzała się na szersze kręgi na całym świecie.W Polsce zabawy sylwestrowe rozpoczęły sięwXIXwieku i przetrwały do dziś. Ale koniec z historią, przejdźmy do setna sprawy, a więc jak zadbać o siebie, aby w Sylwestra błyszczeć i olśniewać swoim wyglądem.

  1. Zastosuj odpowiednią dietę. Tak, to już najwyższa pora, aby zmienić zwyczaje żywieniowe i trzymać się zasad piramidy żywieniowej. W ciągu dnia spożywaj 5 małych posiłków o regularnych porach, a między posiłkami wypijaj wodę mineralną, tak, aby dostarczyć co najmniej 2 litrów dziennie. Na kilka dni przed zabawą sylwestrową zaprzestaj spożywania produktów wzdymających i wywołujących zaparcia. Dzięki temu Twój brzuch będzie bardziej płaski, a Ty będziesz czuć się bardziej komfortowo. Jeśli cierpisz z powodu zbędnych kilogramów, zastosuj zbilansowaną dietę odchudzającą oraz wspomóż się produktami, takimi jak Slim Formula zawierający w swoim składzie cenną zieloną herbatę, chrom, L-karnitynę i Garcinię cambogia, XShape bogaty w chrom i L-karnitynę albo Citrimax&Chromium, w którym znajdziesz chrom i Garcinię cambogia… No i oczywiście trochę ćwiczeń też się przyda, o czym mowa później.
  1. Jeśli chcesz olśnić wszystkich swoją urodą to oprócz wypróbowanego wcześniej makijażu i fryzury okraszonej brokatem, zadbaj by w Twojej diecie nie zabrakło kolagenu, skrzypu polnego, pokrzywy zwyczajnej, krzemu, miedzi, jodu, cynku, witaminy A, witaminy C, witamin z grupy B oraz aminokwasów. Wszystkie te składniki znajdziesz w nowości Sieci CaliVita® – Beauty Formula! Dodatkowo cennym składnikiem nadającym piękny, młody wygląd skórze i włosom jest olej z wisiołka. Pamiętaj, że sekretem pięknie wyglądającej skóry, włosów i paznokci jest przede wszystkim prawidłowe odżywienie „od wewnątrz”. Gdy nie zadbamy o dostarczenie „od wewnątrz” wszystkich potrzebnych składników w odpowiedniej ilości, to mimo stosowania cudownych kosmetyków, skóra będzie wyglądać mało korzystnie, włosy zaczną się rozdwajać, a paznokcie staną się łamliwe. Twoja dieta powinna być również bogata w antyoksydanty wspierające Twoją skórę przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników.
  1. Popraw kondycję. Zabawa sylwestrowa trwa najczęściej do białego rana, dlatego też aby starczyło Ci sił, wzmocnij swoją kondycję za pomocą ćwiczeń, najlepiej aerobowych: bieganie, nornic walking, aerobik, pływanie, jazda na rowerze. Ćwicz każdego dnia co najmniej przez 30 minut, a nie tylko wzmocnisz kondycje, dotlenisz lepiej wszystkie komórki ciała, ale dodatkowo spalisz tkankę tłuszczową. Zimą pogoda nie sprzyja wychodzeniu z domu na zajęcia na siłownie czy do klubu Fitness. Na szczęście ćwiczenia aerobowe przy poniesieniu niewielkich kosztów możemy wykonywać w domu, np. aerobik z instruktorem nagranym na płytę DVD, skakanie na skakance, jazda na rowerze stacjonarnym, bieganie na bieżni czy ćwiczenia na stepperze. Nie wymiguj się i zacznij ćwiczyć już dziś, a rezultaty będą bardziej widoczne. Wygospodaruj te 30 minut z całej doby, trwającej 1440 minut. To naprawdę nie jest takie trudne!
  1. Zadbaj o szczegóły. Na noc Sylwestrową wybierz kreację, w której będziesz czuć się pięknie, a zarazem komfortowo. Ubierając rajstopy, pamiętaj wrzucić do torebki zapasową parę w razie „zaciągnięcia oczka”. Wyjątkowość swojej kreacji podkreśl dodatkami w postaci odbijającej światło, mieniącej się biżuterii, szala czy spinki do włosów. Jeśli nie zdążyłaś zrzucić wszystkich zbędnych kilogramów i chcesz je ukryć, zastosuj bieliznę korygującą, która w pewnym stopniu wyszczupli sylwetkę. Pamiętaj też o pozytywnym nastawieniu i uśmiechu na twarzy. Dobry nastrój dodaje energii i powoduje, że wyglądamy atrakcyjniej.

 

A teraz do dzieła! Olśnij wszystkich i baw się dobrze.

Źródło CVI Polska

CaliNews 12,2011

Add Comment