5 zalet wody alkalicznej

1. Naturalny przeciwutleniacz.
W wodzie alkalicznej znajdują się wolne elektrony, charakteryzujące się tym, że mogą być przekazywane. Wolne rodniki to cząsteczki z deficytem jednego elektronu. W organizmie człowieka pojawiają się one jako produkt uboczny podczas procesów przemiany materii.

W malej ilości są one potrzebne. Jednak większość z nas ma ich nadmiar. Wole rodniki atakują zdrowe komórki, aby pozyskać brakujący elektron, co narusza funkcje komórek i naczyń, a to z kolei prowadzi do schorzeń. Spożywając wodę alkaliczną, organizm uzupełniany jest w wolne elektrony, które mogą być przyłączane przez rodniki wolne. Tym samym chroni to komórki zdrowe, wzmacniając odporność organizmu.

2. Alkalizuje organizm.
Woda alkaliczna odpowiada parametrom flory wewnętrznej organizmu. Poza żołądkiem cały ustrój ma odczyn lekko zasadowy, dlatego woda alkaliczna utrzymuje to w równowadze i zapobiega kwasicy organizmu. Wraz z przyjściem na świat człowiek ma pH równe 7,45. Wraz z wiekiem zmienia się to na jego niekorzyść, czyli kwaśnieje i ryzyko chorób, zwiększa się. Jony w wodzie absorbują te o kwaśnym odczynie co wpływa na poprawę samopoczucia i zdrowia.

3. Bezpośrednie absorbowanie.
Cząsteczki wody alkalicznej są mniejsze niżeli cząsteczki wody z kranu. Dla porównania grupują się w formacje  po 5-6 cząsteczek, a z kolei woda zwykła po 10-13 cząsteczek. Efektem tego jest natychmiastowe przechodzenie wody alkaliczne przez błony komórkowe, co angażuje je w proces przemiany materii. Woda alkaliczna szybciej usuwa toksyny i nawadnia organizm. Skrapla pozostałości kwasowe, które są usuwane przez układ moczowy.

4. Jest bardziej ciekła.
Napięcie powierzchniowe wody alkalicznej jest niemal 2x  mniejsze od wody z kranu. To oznacza, iż ma ona bardziej ciekłą postać. To poprawia przepływ krwi i ciśnienie.
Zmniejsza zagrożenie powstania skrzepów krwi. Poprawia także Ph krwi.

5. Więcej tlenu.
Woda alkaliczna bogata jest w jony ujemne (OH-), co oznacza, iż ma jeden atom tlenu. Pijąc wodę alkaliczną dodajesz korzystną dawkę tlenu do swojego organizmu. To przyspiesza przemianę materii, poprawę samopoczucia i wpływa na polepszenia stanu skóry.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz