Woda alkaliczna – zastosowanie profilaktyczne

Woda alkaliczna nadaje organizmowi prawidłowe nawodnienie, dotlenienie i odżywienie. Stosować ją może każdy, aby poprawić swoje samopoczucie lub zdrowie, ale także ci którym nic nie dolega.

Pijąc wodę alkaliczną regularnie możesz kompleksowo zadbać o swoje zdrowie w sposób profilaktyczny.
Woda to podstawa codziennej diety każdego człowieka. Aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować musi być zaopatrywany w odpowiednią ilość wody. Zapotrzebowanie to 2-4 litry dziennie w zależności od wieku.

Pijąc wodę alkaliczną poprawimy swoją kondycję zdrowotną i zapobiegniemy pojawianiu się niektórych schorzeń. Zwykła woda z kranu nie zawiera takich właściwości jak jej alkaliczny odpowiednik. A nawet w większych ilościach jest bardzo szkodliwa, gdyż zawiera mnóstwo niebezpiecznych związków i metali. Każdy kto chce prowadzić zdrowy tryb życia i cieszyć się długim zdrowiem powinien zainwestować w jonizator wody, bez względu na wiek i stan zdrowia.

Woda alkaliczna może zabezpieczyć twój organizm przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, przez poprawę funkcji organizmu oraz jego odporności. Równowaga kwasowo-zasadowa ustroju prawidłowo wynosi 1:1 z lekką przewagą na zasadę.

Współcześni ludzie odżywiają się nieprawidłowo, przez co stosunek ten jest zachwiany. Kwasowość organizmu wynosi 80% do zaledwie 20% odczynu zasadowego. Wysoka kwasowość organizmu powoduje odrzucanie przez organizm witamin i soli mineralnych. Spożywanie wody alkalicznej ureguluje ten poziom i zapobiegnie pojawieniu się pewnych, kłopotliwych chorób i schorzeń.

Chcesz wiedzieć więcej ?
5 zalet wody alkalicznej (kliknij)

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz