Co można wyczytać z tęczówki oka ?

Według irydologów tęczówka oka jest świetnym źródłem wiedzy na temat człowieka, a zwłaszcza jego zdrowia. Doświadczeni specjaliści potrafią zebrać dużo danych na nasz temat za pomocą wpatrywania nam się w oczy. Co zatem można wyczytać z naszych oczu ?

Dla dobrego irydologa nasze tęczówki mogą być jak historia choroby dla innych lekarzy. Mogą odkryć przebyte w przeszłości choroby oraz urazy, włącznie ze zwichnięciami i złamaniami kości. Jednak prawdziwa siły irydologii tkwi w tym, czego lekarze nie wykryli. I tak na badaniu irydologicznym możemy się dowiedzieć, które z naszych narządów mają wrodzoną siłę, które natomiast są słabe. Dowiemy się jakie są oznaki wskazujące na ostre lub przewlekłe stany zapalne i tkanki o wysokim ryzyku zachorowania. Poznamy lokalizację stanów zapalnych w naszym organizmie.

Dobry irydolog oceni na podstawie naszych tęczówek, jak działają poszczególne układy. Sprawdzi przepływ krwi oraz pozytywny lub negatywny wpływ narządów na siebie nawzajem. Może wykryć blokadę układu limfatycznego oraz siłę lub osłabienie naszych połączeń nerwowych. Odkryje jak dużo wpływ na stres oraz zmęczenie na nasz organizm oraz czy w celu wzmocnienia odporności potrzebujemy odpoczynku.

Nasze tęczówki dużo mówią na temat naszego układu pokarmowego. Dzięki nim możemy się dowiedzieć czy funkcjonuje on prawidłowo. Oczy sygnalizują wszelkie zmiany w obszarze niedoczynności i słabej perystaltyki jelit, ich podrażnienia i stany zapalne, ale także obniżenie okrężnicy poprzecznej, wzdęcia czy zespół spastycznego jelita. Na podstawie odkrycia czy są wzdęcia w  obszarze okrężnicy oraz słaba perystaltyka jelit irydolog może odkryć czy nie występuje ucisk na serce.

Ze względu na to, że wszystkie organy pracują ze sobą w ścisłej symbiozie specjalista może wykryć czy istnieją jakieś problemy między nimi oraz czy nie wpływają na siebie negatywnie. Zaglądając nam w oczy oceni stan odżywienia naszego organizmu i określi jego podstawowe potrzeby żywieniowe, zwłaszcza w aspekcie zapotrzebowania na minerały.

Oczy, a zwłaszcza tęczówki mogą również ujawnić wady genetyczne, które nie zostały wcześniej wykryte oraz ich wpływ na poszczególne części naszego ciała. Na podstawie badania irydologicznego możemy również odkryć pierwsze, jeszcze przedkliniczne stany chorób krążenia oraz cukrzycy. Może nam to pozwolić na zachowanie środków bezpieczeństwa oraz podjęcie odpowiednich działań profilaktycznych.