Zmarszczki pod oczami

Choć zmarszczki wokół oczu roześmianym osobom dodają jedynie uroku, to jednak niekoniecznie jest to miłe dla ich właścicielki. W pewnym momencie zaczynają się one bowiem pogłębiać, a nam zaczynają przeszkadzać. Co z nimi zrobić ? Zgodnie ze starą zasadą, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć, warto już dziś zadbać o to, by uniknąć w przyszłości problemu.

Na początek należałoby się dowiedzieć skąd w ogóle takie zmarszczki się biorą. Problem powstaje wraz ze starzeniem się skóry, kiedy to włókna kolagenowe tracą na swojej sprężystości i zaczynają zanikać. Proces ten może przyspieszyć kilka czynników. Wśród nich znajdują się warunki zewnętrzne: śnieg i lodowy wiatr lub przeciwnie żar i spiekota nie oddziałują na nasza skórę zbyt pozytywnie. Dodatkowo słoneczne promieniowanie UV rozbija kolagen w naszej skórze, co prowadzi do jej zwiotczenia. To samo tyczy się opalania na solarium. Jeśli zatem chcemy zachować młodość na długi czas warto uniknąć nadmiernego opalania się. Pamiętać należy również o dobrych okularach przeciwsłonecznych, które będą skutecznie chronić nasze oczy, jak i skórę wokół nich.

To, że papierosy są szkodliwe wie już nawet przedszkolak. Jednak palacze często zapominają, że tytoń i substancje smoliste powodują również szybsze powstawanie zmarszczek. Palenie powoduje zwężanie się naczyń krwionośnych oraz uszkadza kolagen i elastynę, które są odpowiedzialne za młody wygląd. Dzięki nim skóra jest jędrna, delikatna i sprężysta. Powstawanie zmarszczek wokół oczu powstawać może również w wyniku naturalnych odruchów jakimi są mimika i ekspresja twarzy. Choć te zmarszczki stworzone silami natury są zdecydowanie ładniejsze.

Gdy jednak nie chcemy nawet słyszeć o zmarszczkach warto zacząć działać. Skóra wokół oczu wymaga specjalnej pielęgnacji. Należy pamiętać o regularnym czyszczeniu tej okolicy, najlepiej przeznaczonymi do tego celu kosmetykami. Dobrym pomysłem jest zainwestowanie również w dobrej jakości krem do twarzy i pod oczy. Ten pierwszy powinien mieć funkcję wiązania kolagenu, drugi natomiast powinien być delikatny, najlepiej chłodzący z dodatkiem świetlika.

Najlepszym kosmetykiem do naszej twarzy oraz największym wrogiem zmarszczek jest jednak dobry, długi i regenerujący sen. Zadziała on bowiem lepiej, niż wszelkiego rodzaju kosmetyki, choćby i te najdroższe. Należy zatem znaleźć czas na porządny odpoczynek, a nasza skóra i oczy wkrótce bardzo się nam odwdzięczą.