Co służy oczom – co dla oczu ?

Choć pytanie co służy oczom pozornie wydaje się proste to mimo wszystko łatwiej jest nam odpowiedzieć co im nie służy. Kiedy już znajdziemy na to odpowiedź to zagadnienie stanie się proste, bo będzie wystarczyło wziąć dokładną odwrotność.

Naszym oczom służy przede wszystkim sen i odpoczynek. Jak jednak można go im zapewnić, skoro świat galopuje do przodu, a my gonimy wraz z nim ? Jeśli nie uda nam się dostarczyć organizmowi odpowiedniej dawki snu, warto zadbać o produkty doraźne, które przyniosą naszym oczom wyraźną ulgę. Odpoczynek od wytężonej pracy, choćby zgodne z BHP pięć minut na każdą godzinę, zimne okłady na oczy, przyniosą natychmiastową ulgę i dobrze posłużą nam na wzrok.

Aby nasz narząd wzroku funkcjonował sprawnie przez długie lata należy poświęcić mu trochę uwagi. Warto pamiętać, by przemywać twarz i oczy tylko czystą wodą lub naparem z rumianku. Przysłużą się im także okłady z zamrożonych odwarów z ziół, zaparzonych torebek herbaty czy świeżych plasterków ogórka. Warto również stosować kremy lub żele pod oczy ze świetlikiem, które nawilżą okolicę oka, a dodatkowo uchronią je przed podrażnieniami.

Kobiety powinny szczególnie zadbać o tę partię twarzy. Regularne oczyszczanie skóry wokół oczu oraz dokładny demakijaż delikatnymi środkami powinny być codziennym rytuałem, który zapewni nam świeże spojrzenie i dobry wygląd. Warto również pamiętać o skutecznych i łagodnych kosmetykach do makijażu. Odpowiednie atesty bowiem, uchronią nasze oczy przed podrażnieniami. Nie warto oszczędzać tych kilku groszy na kosmetykach niewiadomego pochodzenia, gdyż może to się zakończyć dla naszych oczy tragicznie.

Naszym oczom przysłużą się też porządne okulary przeciwsłoneczne z dobrym filtrem przeciwko promieniowaniu ultrafioletowemu. Wbrew powszechnej opinii powinniśmy je nosić wedle potrzeb nawet przez cały rok. Zwłaszcza zimą, gdy promienie słoneczne odbijające się od śniegu oraz mróz wystawiają nasze oczy na ciężką próbę.

Dla oczu ważne są również ćwiczenia, które pozwolą nam utrzymać dobry wzrok na długie lata. Już kilka minut dziennie może ochronić nasz wzrok, co zaowocuje w przyszłości, gdy będziemy cieszyć się dobrą jakością widzenia. Regularne ćwiczenie również sprawi, że nasz wzrok nie będzie się męczył tak szybko, co da nam zupełnie nowe możliwości. Wiadomo bowiem, że regularny trening znacznie poprawia wydolność organizmu. Tak samo jest i z oczami.