Boska Trawa (Siegesbeckia orientalis)

Siegesbeckia orientalis znana jest w Polsce jako boska trawa. Zbadano jej zbawienny wpływ na wiele schorzeń i przypadłości zdrowotnych. Rośnie głównie na Madagaskarze i jej właściwości wykorzystuje się nie tylko w lecznictwie, ale i w kosmetologii.

Zastosowanie:

  • Od wieków stosuje się wyciągi z tej rośliny jako uśmierzające ból i łagodzące oparzenia, stąd też doskonale sprawdzają się jako środek w walce w bolesnymi poparzeniami, czy to słonecznymi czy powstałymi na skutek wypadku.
  • Roślina ta, a głównie ekstrakt z niej, ma silne działanie pobudzające. Pobudzana jest synteza kolagenu wpływająca na proces naprawy i regeneracji skóry. Redukuje długość oraz głębokość rozstępów sprawiając, że rozstępy oraz blizny są mało widoczne a nowe uszkodzenia nie powstają
  •  Kosmetyki zawierające wyciąg z boskiej trawy wygładzają nierówności skóry i poprawiają jej napięcie, dlatego też są jednym ze składników kremów do twarzy czy też balsamów o działaniu antycellulitowym, ujędrniającym i wyszczuplającym.
  • Połączenie Matrixylu oraz boskiej trawy z Madagaskaru: dwóch cennych składniki aktywne o silnym działaniu stymulującym kolagen i glikozaminoglikany, stosuje się w zwalczaniu cellulitu, który, jak powszechnie wiadomo, jest bardzo trudny do zwalczenia. Dobre efekty można uzyskać jednak tylko wspomagając szereg zabiegów ujędrnianiem kremami zawierającymi boską trawę.
  • Działają przeciwzapalnie i regenerująco, przyspieszając procesy gojenia, stąd też jej szerokie zastosowanie w różnego rodzaju maściach i preparatach stosowanych na skórę w przypadku różnego rodzaju ran, skaleczeń, oparzeń.

Znajdziesz ją w naturalnych kosmetykach i suplementach: