Czy potrzebujesz oczyszczania?!

Skąd biorą się toksyny?
Żyjemy w coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku. Rosnąca liczba samochodów powoduje wzrost zawartości metali ciężkich w otaczającym nas powietrzu. Chęć osiągania jak największych zysków w rolnictwie i jak najmniejszych strat, prowadzi do stosowania coraz większej liczby pestycydów, które wraz z pokarmem dostają się do naszego organizmu i zwiększają kumulacje szkodliwych substancji w tkankach. Życie w ciągłym stresie również potęguje gromadzenie się toksyn w naszym organizmie. Uważać także należy na kosmetyki, które w swoim składzie mogą zawierać substancje niekorzystnie oddziałujące nie tylko na skórę czy włosy, ale na cały nasz organizm. Mogą one przenikać do krwi i przechodzić przez łożysko oraz dostawać się do mleka kobiety karmiącej piersią. Palenie papierosów też nie jest naszym sprzymierzeńcem, gdyż dym tytoniowy zawiera ponad 4 tysiące różnych
szkodliwych dla zdrowia substancji.

Jak się możemy bronić?
Przede wszystkim musimy zadbać o naszą dietę oraz wystrzegać się wszelkich używek i stresujących sytuacji. Produkty do konsumpcji powinniśmy wybierać w jak najmniej przetworzonej postaci i w miarę możliwości ze sprawdzonych źródeł. Czytanie i analizowanie etykiet umieszczanych na produktach żywnościowych pozwoli nam wybrać produkty o minimalnej zawartości wszelkich ulepszaczy czy sztucznych barwników i aromatów. Warzywa i owoce przed konsumpcją powinniśmy dokładnie umyć, a wodę do picia przefiltrować, np. z pomocą Aquarion.
oczyszczenia

  1. W pierwszym etapie oczyszczania organizmu powinniśmy wesprzeć wątrobę (Liver Aid), w której to przebiega większość procesów rozkładu i oczyszczania. Równocześnie dietę warto wzbogacić w cenne probiotyki (AC Zymes, ProbioBalance), które wpływają korzystnie na utrzymanie prawidłowej równowagi mikrobiologicznej w organizmie.
  2. W kolejnym etapie oczyszczania organizmu, po skończeniu całego opakowania Liver Aid, możemy sięgnąć po unikalną formułę znakomitych składników roślinnych, takich jak m.in. żywica z balsamowca mirra, ekstrakt z berberysu zwyczajnego, ekstrakt z kory Pau D’Arco czy ekstrakt z nasion grejpfruta (ParaProteX), które dodatkowo wspomagają harmonię na poziomie jelit. Warto również skorzystać z cennych właściwości lucerny siewnej (Liquid Chlorophyll, Green Care), która nie tylko wspomaga oczyszczanie organizmu, ale wykazuje też alkalizujący wpływ na układ trawienny oraz wspomaga przyswajanie i wykorzystanie przez organizm wielu składników odżywczych. Z właściwości oczyszczających organizm słynie jukka (Pure Yucca), która ponadto wspomaga odporność.

Z pomocą spiruliny i chlorelli (Spirulina Chlorella PLUS, Spirulina Max) organizm może w szybki sposób pozbyć się substancji zbędnych oraz dzięki działaniu jako „wewnętrzny dezodorant”, zniwelować nieprzyjemn zapach ciała. Zastosowanie nopalu (Nopalin), który wywołuje uczucie sytości i pełni istotne funkcje w procesie trawienia i zmniejszania apetytu, ma bardzo istotny wpływ nie tylko na procesy oczyszczania, ale również na efektywność kuracji odchudzających.

UWAGA!
Aby oczyszczanie organizmu było skuteczne, należy zadbać o przyjmowanie odpowiedniej ilości wody. Codziennie należy wypijać ok. 2-3 litrów płynów. To bardzo istotna kwestia – jest to podstawowy warunek efektywności procesów oczyszczania! Zgromadzone w organizmie toksyny wraz z wodą, zostają wydalone z naszego ustroju!
Oczyszczanie organizmu jest sposobem na odzyskanie sił witalnych, energii i optymizmu na kolejne miesiące.
Pozwala również poprawić stan skóry oraz zwiększa zdolność koncentracji. Dzięki usunięciu toksyn z organizmu, nasza wydajność zwiększy się i będziemy mogli dać z siebie jeszcze więcej.

 

źródło: Nutrition&Health 15, Nr 1(58); Calivita International Polska; Marzec 2012

Add Comment