Błędy w pielęgnacji włosów i ciała…

Wiele z nas popełnia błędy w codziennej higienie i pielęgnacji ciała. Wynikają one z niewiedzy lub przyzwyczajeń. Oto podstawowe z nich.

Czy warto stosować odżywkę ?

Odżywka to nie szampon, nie trzeba go nakładać na całe włosy, ponieważ włosy przy samej głowie są zdrowe. Odzywki wymagają jedynie końcówki włosów.  To, że producent napisał na opakowaniu aby nakładać ją na całej długości- nie oznacza, że musisz to robić.

Włosy po zastosowaniu odżywki na całe włosy stają się pozbawione objętości i świeżości. Tuż po umyciu wyglądają na nieświeże.

Czy nakładać krem pod podkład ?!

– Podkład po nałożeniu kremu nawilżającego, nie jest dobrym pomysłem gdyż krem rozrzedzi podkład i może szybko spłynąć. Lepiej w ogóle tego nie robić, lub odczekać wystarczająco długo, aż krem się wchłonie (kilka minut).

 Jak stosować perfumy ?

– Perfumowanie na ubrania może zaplamić materiał. Niektóre włókna w kontakcie z perfumem mogą mieć inny zapach, a nawet nieprzyjemny zapach. Perfumy powinny być stosowane bezpośrednio na skórę. W połączeniu z ciepłem skóry daje zapach taki jaki ma być np. nadgarstki, szyja.

 Jak regulować brwi ?

– Regulowanie brwi za blisko lustra powoduj, że koncentrujemy się jedynie na pojedynczych włoskach. Zapomina się o ogólnym kształcie łuków brwiowych. Rezultatem są cienkie albo też nierówne brwi. Co kilka wyrwanych włoskach, cofaj się i oceniaj symetrię. Wyrywaj włoski zawsze w kierunku ich wzrostu w przeciwną stronę możesz doprowadzić do uszkodzenia naskórka i powstanie mało estetyczny strupek

 Pielęgnacja szyi

Zapominamy o pielęgnacji szyi. Do twarzy przywiązujemy dużo uwagi a co z szyją? Tutaj skóra jest cieńsza i wyjątkowo wrażliwa. Nakładając krem nie zapominaj także o tym obszarze. Kiedy się opalasz także nie zapominaj o szyi.

 Jak pielęgnować skórę pod oczami ?

Pielęgnuj skórę pod oczami, aby zmniejszyć obrzęk. Stosuj inne kremy na ten obszar. Nie stosuj nawilżających kremów kiedy masz opuchnięte oczy to pogorszy ich stan. Najlepiej nałożyć zimny okład.

Kąpiel…

Nie korzystaj często z długich kąpieli. Woda nie powinna być zbyt ciepła, a tym bardziej gorąca. Nie wpływa to dobrze na kondycję skóry.

Higiena okolic intymnych…

Do higieny okolic intymnych używaj tylko środków do tego przeznaczonych. Nie myj się w tych miejscach żelem pod prysznic, mydeł itp. Możesz doprowadzić do podrażnienia i infekcji.

 Jaki krem do twarzy ?

Zły wybór kremu do twarzy. To bardzo częsty błąd. Jeśli nie wiesz jaki krem jest dla ciebie poproś o poradę specjalistę lub konsultantkę w sklepie. Mając tłustą cerę, używasz kremu nawilżającego? Nie ma nic gorszego.

 Makijaż na noc ?

Spanie z makijażem- nie ma co tego komentować. To największy z grzechów przeciw cerze.

 Częstotliwość stosowania peelingów…

Za częste stosowanie peelingów. Wystarczy robić to 1-2 razy w tygodniu. Częstsze mogą przywołać szybciej zmarszczki i spowodować przesuszenie skóry.

Add Comment