Pielęgnacja ciała – podstawowe błędy

Wiele z nas popełnia błędy w codziennej higienie i pielęgnacji ciała. Wynikają one z niewiedzy lub przyzwyczajeń. Oto podstawowe z nich.

Odżywka do włosów

Stosowanie odżywki na całej długości włosów, odżywka to nie szampon, nie trzeba go nakładać na całe włosy, ponieważ włosy przy samej głowie są zdrowe. Odzywki wymagają jedynie końcówki włosów. To, że producent napisał na opakowaniu aby nakładać ją na całej długości – nie oznacza, że musisz to robić.

Włosy po zastosowaniu odżywki na całe włosy stają się pozbawione objętości i świeżości. Tuż po umyciu wyglądają na nieświeże.

Podkład po nałożeniu kremu nawilżającego, nie jest dobrym pomysłem gdyż krem rozrzedzi podkład i może szybko spłynąć. Lepiej w ogóle tego nie robić, lub odczekać wystarczająco długo, aż krem się wchłonie (kilka minut).

Perfumowanie na ubrania może zaplamić materiał. Niektóre włókna w kontakcie z perfumą mogą mieć inny zapach, łącznie z tym, że może się on okazać nawet nieprzyjemny. Perfumy powinny być stosowane bezpośrednio na skórę. W połączeniu z ciepłem skóry daje zapach taki jaki ma być. Najlepiej perfumować np. nadgarstki, szyję.

Do higieny okolic intymnych używaj tylko środków do tego przeznaczonych. Nie myj się w tych miejscach żelem pod prysznic, mydeł itp. Możesz doprowadzić do podrażnienia i infekcji.

Regulowanie brwi

Regulowanie brwi za blisko lustra powoduje, że koncentrujemy się jedynie na pojedynczych włoskach. Zapomina się o ogólnym kształcie łuków brwiowych. Rezultatem są cienkie albo też nierówne brwi. Co kilka wyrwanych włosków, cofnij się od lusterka i oceń symetrię.

Pielęgnacja skóry

Zły wybór kremu do twarzy. To bardzo częsty błąd. Jeśli nie wiesz jaki krem jest dla ciebie poproś o poradę specjalistę lub konsultantkę w sklepie. Mając tłustą cerę, używasz kremu nawilżającego? Nie ma nic gorszego.

Pielęgnuj skórę pod oczami, aby zmniejszyć obrzęk. Stosuj inne kremy na ten obszar.
Nie stosuj nawilżających kremów kiedy masz opuchnięte oczy to pogorszy ich stan.
Najlepiej nałożyć zimny okład.

Zapominamy o pielęgnacji szyi. Do twarzy przywiązujemy dużo uwagi a co z szyją?
Tutaj skóra jest cieńsza i wyjątkowo wrażliwa. Nakładając krem nie zapominaj także o tym obszarze. Kiedy się opalasz także nie zapominaj o szyi.

Spanie z makijażem – nie ma co tego komentować. To największy z grzechów przeciw cerze.

Za częste stosowanie peelingów. Wystarczy robić to 1-2 razy w tygodniu. Częstsze mogą przywołać szybciej zmarszczki i spowodować przesuszenie skóry.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz