Gorąca kąpiel

Wielu z nas nie przepada za kąpielami w wannie. Preferuje szybki prysznic. Ale może warto wiedzieć, że kąpiel w ciepłej wodzie dobrze działa na nasze zdrowie.

Gorąca kąpiel

Kąpiel na pewno psychicznie pomoże nam się odstresować, a także zrelaksować mięśnie i uelastycznić je. Zanurzenie ciała w wodzie działa rozluźniająco, za sprawą zminimalizowania ciężaru ciała. Odciąża to nasz kręgosłup, mięśnie i stawy. Ponadto pomoże pozbyć toksyn z organizmu przez zwiększenie się naczyń krwionośnych. Poprawia krążenie krwi oraz pracę układu limfatycznego. Takie gorące kąpiele wpływają także na odporność organizmu.

Relaksująca kąpiel

Kąpiel z gorącą wodą pomaga zredukować bóle głowy i inne. Kąpiel daje podobne efekty co masaż. Będzie wskazana zarówno dla sportowców jak i dla osób pracujących długo przy biurku. Warto fundować sobie taką kąpiel minimum 3 razy na tydzień. W czasie takiej kąpieli można poczytać książkę czy jakiś magazyn.

Kąpiele antystresowe z użyciem olejków polecane są osobom narażonym na czynniki negatywnie wpływającym na samopoczucie np. szybkie tempo życia, palenie, alkohol, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, stres.

Kąpiel oczyszczająca z toksyn

Gorąca kąpiel umożliwi wypocić toksyny z organizmu. Regularne kąpiele przyczynią się do tego, że nasz pot będzie miał mniej intensywny. W dodatku gorąca woda zabija szczepy bakterii oraz wirusów, przez co rzadziej chorujemy i przeziębiamy się. Ciepła woda przyspiesza krążenie limfy co także usprawnia walkę z chorobotwórczymi bakteriami.

Olejki do kąpieli

Do takiej kąpieli dobrze jest użyć jakiś olejków eterycznych, które mogą wzmocnić działanie kąpieli:
– lawendowy – ukoi,
– cytrusowy – doda energii,
– eukaliptus i mięta – oczyści.

Dobrym sposobem na oczyszczenie organizmu będzie też kąpiel z dodatkiem mleka. Jeśli masz problemy z zasypianiem, to kąpiel z użyciem olejku z jałowca, wrzosu, tymianku lub lawendy pomoże ci zasnąć. Nie może być ona za gorąca i za krótka. Powinna trwać około 15 minut.

Ponadto możesz dodać do wanny olej kokosowy czy oliwę z oliwek, co doskonale nawilży skórę. Wiedz, że po gorącej kąpieli należy schładzać ciało stopniowo. Dolewamy po prostu zimnej wody, aż będzie letnia to przywróci nam normalne krążenie.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz