Gorąca kąpiel

Wielu z nas nie przepada za kąpielami w wannie. Preferuje szybki prysznic. Ale może warto wiedzieć, że kąpiel w ciepłej wodzie dobrze działa na nasze zdrowie.

Gorąca kąpiel

Kąpiel na pewno psychicznie pomoże nam się odstresować, a także zrelaksować mięśnie i uelastycznić je. Zanurzenie ciała w wodzie działa rozluźniająco, za sprawą zminimalizowania ciężaru ciała. Odciąża to nasz kręgosłup, mięśnie i stawy. Ponadto pomoże pozbyć toksyn z organizmu przez zwiększenie się naczyń krwionośnych. Poprawia krążenie krwi oraz pracę układu limfatycznego. Takie gorące kąpiele wpływają także na odporność organizmu.

Relaksująca kąpiel

Kąpiel z gorącą wodą pomaga zredukować bóle głowy i inne. Kąpiel daje podobne efekty co masaż. Będzie wskazana zarówno dla sportowców jak i dla osób pracujących długo przy biurku. Warto fundować sobie taką kąpiel minimum 3 razy na tydzień. W czasie takiej kąpieli można poczytać książkę czy jakiś magazyn.

Kąpiele antystresowe z użyciem olejków polecane są osobom narażonym na czynniki negatywnie wpływającym na samopoczucie np. szybkie tempo życia, palenie, alkohol, przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, stres.

Kąpiel oczyszczająca z toksyn

Gorąca kąpiel umożliwi wypocić toksyny z organizmu. Regularne kąpiele przyczynią się do tego, że nasz pot będzie miał mniej intensywny. W dodatku gorąca woda zabija szczepy bakterii oraz wirusów, przez co rzadziej chorujemy i przeziębiamy się. Ciepła woda przyspiesza krążenie limfy co także usprawnia walkę z chorobotwórczymi bakteriami.

Olejki do kąpieli

Do takiej kąpieli dobrze jest użyć jakiś olejków eterycznych, które mogą wzmocnić działanie kąpieli:
– lawendowy – ukoi,
– cytrusowy – doda energii,
– eukaliptus i mięta – oczyści.

Dobrym sposobem na oczyszczenie organizmu będzie też kąpiel z dodatkiem mleka. Jeśli masz problemy z zasypianiem, to kąpiel z użyciem olejku z jałowca, wrzosu, tymianku lub lawendy pomoże ci zasnąć. Nie może być ona za gorąca i za krótka. Powinna trwać około 15 minut.

Ponadto możesz dodać do wanny olej kokosowy czy oliwę z oliwek, co doskonale nawilży skórę. Wiedz, że po gorącej kąpieli należy schładzać ciało stopniowo. Dolewamy po prostu zimnej wody, aż będzie letnia to przywróci nam normalne krążenie.

Add Comment