Nadmiar wody w organizmie

Nadmiar wody w organizmie

Uczucie nadmiaru wody w organizmie odczuwa wiele kobiet.

Z czym może być to związane?

Z okresem przedmiesiączkowym, gdyż wówczas zachodzą zmiany w gospodarce hormonalnej. Może też być związane z problemami z układem moczowym, np. nerkami. Także nieprawidłowa praca serca, wątroby i tarczycy może powodować to zjawisko.

Do innych – zewnętrznych powodów – zalicza się jedzenie zbyt dużej ilości słonych potraw. Istnieje parę prostych metod na pozbycie się nadmiaru wody z naszego ciała. Wyjątek stanowi będą problemy nerek, które zatrzymują wodę. Ten powód wymaga leczenia farmakologicznego.

Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu?

Ogranicz ilość soli w codziennej diecie. W czasie przed miesiączką zrezygnuj z niej zupełnie. Sól zwiększa zatrzymywanie wody w organizmie, wiadomo to od zawsze.

– Unikaj fast-foodów i innych przetworzonych pokarmów. Mają one tak dużo soli, że nawet sobie nie wyobrażasz. Używaj innych przypraw, np. pieprzu, majeranku.

Wprowadź do diety większą ilość bananów. Jedz je, np. na śniadanie do płatków, możesz też zrobić z nich koktajl albo zjeść w naturalnej postaci w ciągu dnia.

– Banany to źródło potasu, a ten skutecznie pochłania wodę z organizmu.

Spuchnięte kostki to objaw zatrzymania wody. Przyłóż wtedy do nich lód w jakiejś szmatce na 10 minut. W lecie możesz zamoczyć nogi w misce powyżej kostek.

Staraj się jeść naturalne środki działające moczopędnie. Dobrym wyborem będą wszekie warzywa i owoce. Szczególnie skuteczna jest kapusta. Przyrządzaj z niej surówki, zupy. Jedz żurawinę lub pij sok z żurawiny.

– Kiedy spożywamy zbyt dużo ciężkostrawnych dań to męczy nas niestrawność i wzdęci. Koniecznie zjedz jogurt naturalny – beztłuszczowy. Żywe kultury bakterii jakie zawiera wspomogą trawienie.

– Ciekawostką będzie dla ciebie informacja, że picie wody jest sposobem na pozbycie się nadmiaru wody. Woda niegazowana pomoże oczyścić organizm z toksyn, gdyż woda zatrzymana w organizmie je zawiera.

– Kiedy twój brzuch jest jak nadmuchany balon, zaaplikuj sobie witaminy A i C. Zmniejszają kruchość naczynek krwionośnych, a tym samym zmniejszają ilość wody.

Ruszaj się, ćwicz, być aktywny. Pobudzi to krążenie krwi i usunie nadmiar wody wraz z potem.

– Jeśli pracujesz dużo w pozycji siedzącej to po pracy, kiedy odpoczywasz na kanapie, postaraj się leżeć ze stopami w górze. Grawitacja pomoże pozbyć się nadmiaru wody z nóg, kostek.

Unikaj siedzenia ze skrzyżowanymi nogami. Przepływ krwi jest wtedy bardzo ograniczony.

Zrezygnuj z obcisłych ubrań, krępujących ruchy i swobodny przepływ krwi. Jest to szczególnie ważne przy spodniach, które mogą krępować odpływ płynów z dolnych partii nóg.

Ogranicz picie alkoholu i palenie.

– Wprowadź posiłki sześć razy dziennie, zamiast trzech dużych porcji.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz