Niedoskonałości skóry.

Cera i twarz człowieka to jego główna wizytówką. Nie każdy jednak jest zadowolony z kondycji swojej skóry. Wielu z nas ma problemy ze zdrową skórą. Coraz więcej z nas ma problem z niedoskonałościami skórnymi np. rozszerzone pory, wągry, plamy, krostki, pryszcze. Dotyczą one zazwyczaj tłustej i mieszanej cery. Trzeba brać poprawkę, że może to być spowodowane zakwaszeniem organizmu lub przerostem candidy. Ale w tym artykule bardziej o tym jak dbać o skórę „od zewnątrz”.

Podstawowym krokiem w pielęgnacji cery jest jej dokładne i codzienne oczyszczanie.

Dla osób cierpiących na trądzik i wypryski, nie jest to łatwe. Taka cera wymaga większych nakładów pieniężnych, gdyż trzeba zainwestować w kosmetyki z apteki. Ponadto wymaga także regularności i systematyczności. Trądzik najczęściej pojawia się w strefie T (czoło, nos, broda). Stosuj zatem w tych miejscach kremy antybakteryjne. Jeśli masz mieszaną cerę to na obszary suche, czyli policzki i okolice oczu, używaj nawilżającego kremu.

Pielęgnacja cery tłustej.

W domu przystępując do pielęgnacji należy najpierw przemyć twarz zimną wodą, potem tonikiem, albo lepiej nawet płynem micelarnym.  Po umyciu twarz rano, nałóż potem krem nawilżająco-matujący. Taki będzie najlepszy ponieważ nawilży i wyreguluje serum. Z kolei jeśli oczyszczasz twarz wieczorem, to wykonaj peelingi złuszczający martwy naskórek. Potem nałóż maseczkę matującą z zielonej glinki. Taką maseczkę używaj do trzech razy na tydzień. Zamknie ona pory, złagodzi podrażnienia i zmniejszy widoczność niedoskonałości.

Następnym aspektem będzie nałożenie przed wyjściem podkładu do twarzy. Powinien być lekki by nie zapychał porów.  W przypadku cery z niedoskonałościami wielu z nas używa podkładów dość ciężkich, a przy tym także kryjących. Powinien być lekko kryjący ale nie bardzo ciężki. Powinien mieć także funkcję matowienia cery. Aby wybrać dobry podkład najlepiej wybrać się do dobrej drogerii kosmetycznej, tam konsultantka pomoże ci wybrać właściwy kosmetyk.

Add Comment